ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը Երեւանի առագաստային ակումբի հովանավորն է
Ձգտելով աջակցել երիտասարդության կյանքի կայուն զարգացմանն ու որակի բարձրացմանը` ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը շարունակական օգնություն է ցուցաբերում զանգվածային ու պրոֆեսիոնալ սպորտին: Այս նպատակով բանկն աջակցում է Երեւանի առագաստային ակումբին: Բանկի շնորհիվ կլուծվի տրանսպորտի ու վինդսերֆինգով զբաղվող երեխաների` Երեւանից Սեւանա լիճ եւ ձմեռային հավաքներին` Ծաղկաձոր տեղափոխման հարցը:
Երեւանի առագաստային ակումբը ստեղծվել է 2006թ. հունվարին: Ակումբի հիմնական նպատակը առագաստային սպորտի զարգացումն ու մասսայականացումն է: Ակումբը Երեւանում ունի հիմնական բազա: Սեւանա լճի ափին է գտնվում ակումբի հիմնական բարեկարգ բազան, որտեղ մարզվում են ոչ միայն ակումբի անդամ մարզիկները, այլ նաեւ հյուրեր արտերկրից: Ամեն տարի Սեւանա լճում անցկացվում է մի քանի մրցաշար, այդ թվում նաեւ` Հայաստանի առաջնություն:
Տարեկան վինդսերֆինգի ակումբ է ընդունվում մոտ 100 երեխա: Ակումբի սաների թվում են Մանկական օլիմպիական խաղերի, Աշխարհի առաջնության, Աշխարհի գավաթի, Ռուսաստանի առաջնության մեդալակիրներ:
«Մենք դրական ենք գնահատում Հայաստանում առագաստային սպորտի զարգացման հեռանկարները: Աջակցություն ցուցաբերելով Երեւանի առագաստային ակումբին` մենք մեր ավանդն ենք ներդնում երիտասարդության շրջանում աոողջ ապրելակերպի տարածման գործում: Վստահ եմ, որ հայ վինդսերֆերները կշարունակեն հաջողությամբ հանդես գալ միջազգային մրցաշարերում, իսկ մեր համագործակցությունը Երեւանի առագաստային ակումբի հետ կընդլայնվի»,- նշել է  ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխավոր տնօրեն-Տնօրինության նախագահ Յուրի Գուսեւը:

Банк ВТБ (Армения) - спонсор Ереванского парусного клуба
Стремясь содействовать устойчивому развитию и повышению качества жизни молодежи, Банк ВТБ (Армения) на постоянной основе оказывает поддержку массовому и профессиональному спорту. С этой целью банк оказывает содействие Ереванскому парусному клубу. При поддержке банка будет решен вопрос транспорта и перемещения детей, обучающихся виндсерфингу, из Еревана на озеро Севан и в Цахкадзор - во время зимних сборов.
Ереванский парусный клуб (ЕПК) был создан в январе 2006 года. Основными задачами клуба являются популяризация и развитие парусного спорта. Клуб имеет постоянную базу в городе Ереван. На берегу озера Севан расположена благоустроенная основная база клуба, где тренируются не только спортсмены-члены клуба, но и гости из стран ближнего и дальнего зарубежья. Ежегодно на озере Севан проводится несколько соревнований, в том числе Чемпионат Армении.
Каждый год в клуб виндсерфинга поступают до 100 детей. Среди воспитанников клуба – призеры детских Олимпийских игр, Чемпионата мира, Кубка мира, Чемпионата России.
«У нас позитивный взгляд на перспективы развития парусного спорта в Армении. Оказывая помощь Ереванскому парусному клубу, мы вносим свой вклад в популяризацию здорового образа жизни среди молодежи. Уверен, что армянские виндсерферы продолжат успешно выступать на международных соревнованиях, а наше сотрудничество с Ереванским парусным клубом будет расширяться»,- отметил Генеральный директор-Председатель Директората ЗАО «Банк ВТБ (Армения)» Юрий Гусев.