«Բանկորոշիչ-7». Ամենաճանաչված բանկերի ցանկը գրեթե անփոփոխ է
Մարքեթինգի Հայկական Ասոցիացիայի «Բանկորոշիչ» սոցիոլոգիական հետազոտության  7-րդ փուլի տվյալներով,  ՀՀ ամենաճանաչված բանկերն են ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը` 41%, ԱԿԲԱ ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ ԲԱՆԿ-ը` 30%, իսկ  Արդշինինվեստբանկն ու Յունիբանկը գտնվում են երրորդ տեղում` 29%:
«ՀՀ-ում գործող ի՞նչ բանկեր գիտեք» հարցին ի պատասխան հարցվածները նշել են նաեւ Արարատբանկը (27%), Ինեկոբանկը (23%), Կոնվերս Բանկը (23%), Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանը (22%), Ամերիաբանկը (19%) եւ Հայէկոնոմբանկը (19%):
Այս փուլում եւս հարցվածների կողմից ամենաքիչն են նշվել Մելլաթ Բանկը, Արմսվիսբանկը  եւ ԲՏԱ Բանկը:
Բանկերը թվարկելիս հարցվողները առաջինը մտաբերել են ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը (15%), ԱԿԲԱ ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ ԲԱՆԿ-ը (12%), Արդշինինվեստբանկը (9%), Ինեկոբանկը (8%) եւ Յունիբանկը (8%):
Այս տվյալները ստացվել են «Բանկորոշիչ» մոնիթորինգային ծրագրի 7-րդ փուլի հետազոտության արդյունքներով, որն իրականացվել է 2013թ. մարտ ամսին հեռախոսային հարցումների միջոցով: Հարցմանը մասնակցել է 800 մարդ:
Ծրագիրը հնարավորություն է տալիս բացահայտել բանկերի վարկանիշները, բանկային համակարգի ընկալումները եւ գնահատել բանկային ծառայությունները: Banks.am-ը առաջիկա օրերին կներկայացնի հետազոտության այլ մանրամասներ:

Исследование: список самых известных банков почти не изменился
По данным 7-го этапа социологического исследования Армянской ассоциации маркетинга, самыми известными банками Армении являются Банк ВТБ (Армения) – 41%, АКБА-КРЕДИТ АГРИКОЛ БАНК - 30%, а Ардшининвестбанк и Юнибанк делят третью позицию – по 29%.
На вопрос «Какие банки вы знаете в Армении?», респонденты также отметили Араратбанк (27%), Инекобанк (23%), Конверс Банк (23%), Эйч-Эс-Би-Си Банк Армения (22%), Америабанк (19%) и Армэкономбанк (19%).
На этом этапе также респонденты меньше всего упоминали Меллат Банк, Армсвисбанк и БТА Банк.
При перечислении банков респонденты первыми отмечали Банк ВТБ (Армения) (15%), АКБА-КРЕДИТ АГРИКОЛ БАНК (12%), Ардшининвестбанк (9%), Инекобанк (8%) и Юнибанк (8%).
Эти данные были получены по результатам 7-го исследования мониторинговой программы Армянской ассоциации маркетинга, которое было проведено посредством телефонного опроса в марте текущего года. В опросе приняли участие 800 человек.
Программа позволяет определить рейтинги банков, восприятие банковской системы и оценить банковские услуги. Другие подробности исследования Banks.am представит в ближайшие дни.