TeleTRADE Armenia-ն կհամագործակցի քաղաքագետ Ռիչարդ Կիրակոսյանի հետ
Երեւան/Մեդիամաքս/. TeleTRADE Armenia ուսումնական եւ վերլուծական կենտրոնը ռազմավարական համագործակցություն է սկսում քաղաքագետ Ռիչարդ Կիրակոսյանի կողմից ղեկավարվող  Տարածաշրջանային հետազոտությունների կենտրոնի (ՏՀԿ) հետ:
Ինչպես Մեդիամաքս-ի թղթակցի հետ զրույցում նշել է TeleTRADE Armenia-ի տնօրեն Վահե Շահինյանը,  համագործակցության հիմնական նպատակն է՝ Հայաստանի  ֆինանսական շուկայի մասնակիցներին առաջարկել համաշխարհային, տարածաշրջանային եւ հայկական շուկաների, առանձին հատվածների հետազոտություններ, ինչպես նաեւ ներդրումային հնարավորություններին վերաբերող բացառիկ վերլուծություններ:
Համագործակցության շրջանակներում կկազմակերպվեն նաեւ ուսումնական սեմինարներ եւ հասարակական միջոցառումներ TeleTRADE Armenia-ի հաճախորդների համար՝ հնարավորություն ընձեռելով իրենց  կենտրոնանալ շուկաների հետազոտության եւ վերլուծության վրա, ավելի լավ հասկանալ շուկայական միտումներն ու հնարավորությունները:
Համատեղ ուժերով  կպատրաստվեն շաբաթական վերլուծություններ միջազգային շուկայական միտումների եւ ֆինանսատնտեսական զարգացումների վերաբերյալ՝ ԱՄՆ-ում, Եվրոպայում և Ասիայում:
ՏՀԿ-ն եւ TeleTRADE Armenia-ն կհրապարակեն ամսական հատուկ վերլուծություն՝  ուշադրության կենտրոնում պահելով մեկ որոշակի միտում եւ/կամ զարգացում, որը կարող է ազդեցիկ լինել  համաշխարհային շուկաների համար, կամ անմիջապես կապված լինել հայկական շուկայի հետ:
Ամիսը մեկ անգամ կկազմակերպվի վերլուծական ճեպազրույց մասնագիտական շրջանակների համար, որի ընթացքում կգնահատվեն Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում տնտեսական եւ ֆինանսական միտումներն ու զարգացումները:
ՏՀԿ-ն եւ TeleTRADE Armenia-ն կկազմակերպեն համատեղ մամլո ասուլիսներ տնտեսական եւ ֆինանսական թեմաներով, ինչպես նաեւ սեմինարներ, քննարկումներ եւ կլոր-սեղաններ՝ ուսանողների, շուկայի մասնակիցների ու ֆինանսատնտեսական խնդիրներով հետաքրքրվող քաղաքացիների համար:
«Մենք  խորին համոզմամբ, մեկնարկող համագործակցությունը ՏՀԿ-ի եւ անձամբ քաղաքագետ Ռիչարդ Կիրակոսյանի հետ կնպաստի ֆինանսական ոլորտի աշխուժացմանը, կրթամակարդակի բարձրացմանը ու կդառնա հետաքրքիր քննարկումների եւ բանավեճերի հարթակ համաշխարհային տնտեսական զարգացումների շուրջ», - եզրափակել է Վահե Շահինյանը:

TeleTRADE Armenia будет сотрудничать с политологом Ричардом Киракосяном
Ереван/Медиамакс/. Учебно-аналитический центр TeleTRADE Armenia начинает стратегическое сотрудничество с Центром региональных исследований, возглавляемым политологом Ричардом Киракосяном.
Как отметил в интервью Медиамакс директор TeleTRADE Armenia Ваге Шагинян, основной целью сотрудничества является предоставление участникам финансового рынка Армении исследований мировых, региональных и армянского рынков, их отдельных сегментов, а также также эксклюзивных анализов, касающихся инвестиционных возможностей.
В рамках сотрудничества планируется также организация семинаров и общественных мероприятий для клиентов TeleTRADE Armenia, что даст им возможность сконцентрироваться на исследовании и анализе рынков, лучше понимать рыночные тенденции и возможности.
Совместными усилиями будут выпускаться еженедельные аналитические отчеты, затрагивающие международные рыночные тенденции и финансово-экономические развития в США, Европе и Азии.
Центр региональных исследований и  TeleTRADE Armenia будут публиковать ежемесячные аналитические исследования, в которых каждый раз будет акцентироваться одна - наиболее значимая тенденция, которая может  повлиять на международные рынки либо быть связана непосредственно с армянским рынком.
Раз в месяц будет организовываться аналитический брифинг для профессиональных кругов, в ходе которого будут оцениваться экономические и финансовые тенденции и развития в Южнокавказском регионе.
Стороны планируют также организацию совместных пресс-конференций на экономические и финансовые темы, а также проведение семинаров, обсуждений и круглых столов для студентов, участников рынка и всех тех граждан, которые заинтересованы финансово-экономическими вопросами.
«Мы уверены, что сотрудничество с Центром региональных исследований и лично с политологом Ричардом Киракосяном будет содействовать активазации финансового рынка, повышению образовательного уровня и станет площадкой интересных обсуждений и дискуссий относительно мировых экономических развитий», - заключил Ваге Шагинян.