Հայաստանը ակնկալում է ֆինանսական աջակցություն ստանալ Եվրամիությունից
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը այսօր ասել է, որ Հայաստանը ակնկալում է աջակցություն ստանալ Եվրամիությունից`եվրոգոտում ստեղծված ֆինանսատնտեսական լարվածության հետեւանքները մեղմելու համար:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը այդ մասին նա ասել է Երեւանում Եվրոպական խորհրդի նախագահ Հերման վան Ռոմպոյի հետ համատեղ ճեպազրույցի ժամանակ:
«Վերջերս Բրյուսելում մասնակցել եմ Եվրոպական ժողովրդական կուսակցության՝ պետությունների ղեկավարների գագաթնաժողովին: Քննարկման հիմնական նյութը եվրոգոտում ստեղծված ֆինանսատնտեսական լարվածությունը եւ դրանից դուրս գալու հնարավոր ելքերն էին: Փոքր պետությունների տնտեսությունները հատկապես խոցելի են նման լարումների ժամանակ, եւ մենք ակնկալում ենք, որ որպես Արեւելյան գործընկեր՝ կստանանք այդ դժվարությունները հաղթահարելուն ուղղված աջակցության մեր մասը», - ասել է ՀՀ նախագահը:

Армения рассчитывает получить финансовое содействие от ЕС
Ереван/Медиамакс/. Президент Серж Саргсян заявил сегодня, что Армения рассчитывает получить финансовое содействие от ЕС для облегчения последствий финансово-экономического напряжения в еврозоне.
Как сообщает Медиамакс, армянский президент заявил об этом в Ереване в ходе совместного брифинга с председателем Европейского совета Херманом ван Ромпоем.
«Недавно я участвовал съезде Европейской народной партии в Брюсселе. Основной темой обсуждения было создавшееся в еврозоне финансово-экономическое напряжение и возможные выходы из этой ситуации. Экономики небольишх государств особенно уязвимы во время подобных напряженных ситуаций, и мы ожидаем, что в качестве Восточного партнера получим свою долю поддержки для преодоления этих трудностей»,- сказал президент Армении.