Վարչապետ. միջազգային կառույցները բարձր են գնահատել Հայաստանի ցուցանիշները
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ասել է, որ 2011 թվականին Հայաստանի մակրոտնտեսական կայունությունն ամրապնդվել է, եւ դա բավական դրական ձեռքբերում է:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այսօր կառավարության նիստում անդրադառնալով ՀՀ կենտրոնական բանկի 2011թ. դրամավարկային քաղաքականության ծրագրի կատարման հաշվետվությանը՝ վարչապետն ասել է, որ «միջազգային ֆինանսական կառույցները 2011 թ-ի Հայաստանի մակրոտնտեսական ցուցանիշները եւ դրամավարկային քաղաքականության ու հարկաբյուջետային քաղաքականության կոորդինացումը չափազանց բարձր են գնահատել»։
Տիգրան Սարգսյանը հավելել է, որ «մենք ապահովելու ենք այս քաղաքականության շարունակականությունը»։
Նա նաեւ հիշեցրել է, որ Moody\'s միջազգային վարկանիշային հեղինակավոր կազմակերպությունը դրական է գնահատել Հայաստանի տնտեսական վարկանիշը:
«Մեզ հաճախ քննադատում էին, որ դրամավարկային եւ հարկաբյուջետային քաղաքականություններն արդյունավետ չենք իրականացնում, սակայն տեսնում ենք, որ միջազգային հեղինակավոր կազմակերպությունները բացարձակապես այլ գնահատականներ են տալիս», - ասել է Տիգրան Սարգսյանը։

Премьер: международные структуры высоко оценили показатели Армении
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Тигран Саргсян сказал сегодня, что в 2011г. макроэкономическая стабильность Армении укрепилась.
Как сообщает Медиамакс, обращаясь сегодня на заседании правительства к отчету Центрального банка о выполнении программы денежно-кредитной политики 2011г., премьер сказал, что «международные финансовые структуры высоко оценили макроэкономические показатели Армении в 2011г., а также координацию денежно-кредитной и налогово-бюджетной политик».
Премьер напомнил, что международное рейтинговое агентство Moody\'s дало положительную оценку экономическому рейтингу Армении.
«Нас часто критикуют за неэффективное выполнение налогово-бюджетной и денежно-кредитной политик, однако мы видим, что авторитетные международные организации дают совершенно иные оценки»,- сказал Тигран Саргсян.