Զարգացման Հայկական Բանկ-ը գործարկել է «Բիզնես վարկ անվտանգության բարձիկով»
Երեւան/Մեդիամաքս/. Զարգացման Հայկական Բանկն աջարկում է նոր առեւտրային վարկատեսակ` «Բիզնես վարկ անվտանգության բարձիկով»:
Նոր վարկատեսակն իրավաբանական անձանց եւ անհատ ձեռնարկատերերին հնարավորություն է ընձեռում ստանալ գրավի գնահատված արժեքի մինչեւ 100%-ի չափով ֆինանսավորում:
Վարկերը տրամադրվում են մինչեւ 5 տարի մարման ժամկետով, մինչեւ 100 մլն դրամին համարժեք արտարժույթի գումարի չափով, տարեկան տոկոսադրույքը` 12-16%:
«Բանկի վարկային ճկուն քաղաքականությունը կօգնի իրավաբանական անձանց եւ անհատ ձեռնարկատերերի բիզնեսի լավագույն ձեւով ֆինանսավորմանը եւ կառաջարկի վարկավորման առավել նախընտրելի տարբերակը»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:

Армянский Банк Развития задействовал «Бизнес кредит с подушкой безопасности»
Ереван/Медиамакс/. Армянский Банк Развития предлагает новый кредитный продукт - «Бизнес кредит с подушкой безопасности».
Новый бизнес-кредит предоставляет возможность юридическим лицам и частным предпринимателям получить финансирование в размере до 100-процентной стоимости оцененного залога.
Кредиты выдаются со сроком до 5 лет в размере суммы, эквивалентной до 100 млн. драмов, со ставкой 12-16% годовых.
«Гибкая кредитная политика банка будет содействовать наилучшим формам финансирования бизнеса юридических лиц и частных предпринимателей, а также предложит наиболее приемлемый вариант кредитования»,- отмечается в сообщении банка.