Telcell-ը սկսում է կառավարման ավտոմատացված համակարգի կողմից դուրս գրված տուգանքների վճարների ընդունումը
13.03.2012 | 10:28 Գլխավոր էջ / Նորություններ / Նորություններ /
Երեւան/Մեդիամաքս/. Telcell վճարային համակարգը հայտարարել է նոր ծառայության մեկնարկի մասին, որը թույլ է տալիս ինքնասպասարկման տերմինալների միջոցով վճարել ավտոճանապարհային երթեւեկության կանոնների խախտման տուգանքները, որոնք գրանցվել են արագության եւ տեսամոնիտորինգի կառավարման համակարգի միջոցով:
Ինչպես այսօր հայտնել են ընկերության մամուլի ծառայությունից, Telcell տերմինալների միջոցով տուգանքի վճարման գործընթացը մեկ րոպեից ոչ ավել է տեւում: Տուգանքի վճարման համար վճարողը պետք է տերմինալ մուտքագրի վարչական տուգանքի որոշման մեջ նշված 12-նիշանոց ՊԻՆ-կոդը: Տուգանքը վճարելուց հետո վճարողի բջջային հեռախոսին SMS-ծանուցում է գալիս:
Վճարման նման եղանակի դեպքում հարկ չկա տուգանքի վճարման մասին տվյալները տրամադրել Ճանապարհային ոստիկանության բաժանմունքին, վճարման մասին տեղեկատվությունը կստացվի ոստիկանության վարչության կողմից ավտոմատ կերպով:
Տեղեկանք. համակարգի կողմից դուրս գրված ակտը 17 օրվա ընթացքում ուղարկվում է տրասնպորտային միջոցի սեփականատիրոջ հասցեով, համապատասխան վճարումը հարկավոր է կատարել 30 օրվա ընթացքում, օրվա ցանկացած ժամին Telcell-ի եւ MegaPay-ի վճարման 800 կետերից մեկի միջոցով:

Telcell принимает платежи по штрафам, выписанным автоматизированной системой контроля
Ереван/Медиамакс/. Платежная система Telcell объявила о запуске новой услуги, которая позволяет  оплачивать через терминалы самообслуживания  штрафы за нарушения ПДД, фиксируемые автоматизированной системой контроля скорости и видеомониторинга.
Как сообщили сегодня в пресс-службе компании, процесс оплаты штрафа через терминалы Telcell занимает не более минуты. Для оплаты штрафа плательщику необходимо ввести в терминал 12-и значный ПИН-код, который указан в решении о наложении административного штрафа. После совершения оплаты штрафа на мобильный телефон плательщика приходит SMS-уведомление
При подобном способе оплаты нет необходимости предоставлять данные об оплате штрафа в отделение Дорожной полиции, информация о платеже будет получена управлением полиции в автоматическом режиме.
Для справки: Акт выписанный системой в течении 17-и дней в виде уведомления доставляется по адресу владельца транспортного средства, соответствующий платеж необходимо совершать в течении 30 дней, в любое время суток, через любую из более 800 точек приема платежей Telcell и MegaPay.