HSBC-ն կվերաֆինանսավորի Առաջին Հիփոթեքայինի վարկերի մի մասը
Երեւան/Մեդիամաքս/. «Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան» ՓԲԸ-ն համագործակցության հուշագիր է ստորագրել «Առաջին Հիփոթեքային Ընկերություն» ՈՒՎԿ ՍՊԸ-ի հետ` վերջինիս Հիփոթեքային վարկերի մի մասը վերաֆինանսավորելու վերաբերյալ:
Այն հաճախորդները, ում վարկը ներառվելու է «Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան»-ի կողմից վերաֆինանսավորվող փաթեթում, անհատապես կտեղեկացվեն այդ մասին նախօրոք: «Առաջին Հիփոթեքային Ընկերության» վարկառու հաճախորդները տվյալ գործարքի արդյունքում որեւէ նշանակալի փոփոխություն չեն նկատի, քանի որ, համաձայն հուշագրի, վերաֆինանսավորվող վարկերի փաստացի տոկոսադրույքները կմնան անփոփոխ:
«Կարծում ենք, սա կարող է դառնալ միջոցների ներգրավման այլընտրանքային մի աղբյուր, որը կարող է բարելավել մեր ընկերության ֆինանսական ցուցանիշները», - ասել է  Առաջին Հիփոթեքային Ընկերության գլխավոր գործադիր տնօրեն Դավիթ Աթանեսյանը:
«Ի հավելումն բանկի կողմից առաջարկվող վարկային ծառայությունների, մենք պատրաստ ենք քննարկել «Առաջին Հիփոթեքային Ընկերության»` բանկի պահանջներին համապատասխանող բոլոր վարկային հայտերի վերաֆինանսավորման հարցը», -  ասել է Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանի գլխավոր գործադիր տնօրեն Ասթրիդ Քլիֆֆորդը:

Эйч-Эс-Би-Си Банк Армения рефинансирует часть ипотечных кредитов Первой Ипотечной Компании
Ереван/Медиамакс/. «Эйч-Эс-Би-Си Банк Армения» подписал меморандум о сотрудничестве с УКО «Первая Ипотечная Компания», в рамках которого банк рефинансирует часть ипотечных кредитов кредитной организации.Эйч-Эс-Би-Си Банк Армения рефинансирует часть ипотечных кредитов Первой Ипотечной Компании.
Те клиенты, кредит которых будет включен в пакет, рефинансируемый со стороны ЗАО  «Эйч-Эс-Би-Си Банк Армения», будут оповещены об этом предварительно, в индивидуальном порядке. В результате данной операции заемщики УКО «Первая Ипотечная Компания» не заметят каких-либо существенных изменений, поскольку, согласно меморандуму, эффективные процентные ставки рефинансируемых кредитов останутся неизменными.
«Мы считаем, что это может стать альтернативным источником привлечения средств, который улучшит финансовые показатели нашей компании»,- отметил генеральный исполнительный директор УКО «Первая Ипотечная Компания» Давид Атанесян.
«В дополнение к предлагаемым нашим банком кредитным услугам мы готовы обсудить с «Первой Ипотечной компанией» вопрос рефинансирования всех кредитных заявок, которые будут отвечать требованиям банка»,- подчеркнула генеральный исполнительный директор «Эйч-Эс-Би-Си Банк Армения» Астрид Клиффорд.