Անելիք Բանկ-ում տեղի է ունեցել դեպի Փարիզ ուղեգրի խաղարկությունը
Երեւան/Մեդիամաքս/. Այսօր Անելիք Բանկ-ի նոր գլխամասային գրասենյակում (Վարդանանց 13) տեղի է ունեցել «Արձակուրդային» ավանդ ներդրած ավանդատուների միջեւ դեպի Փարիզ ուղեգրի խաղարկությունը:
Խաղարկությանը մասնակցել են այն բոլոր ավանդատուները, ովքեր 2011 թվականի մայիսի 5-ից օգոստոսի 3-ը «Արձակուրդային» ավանդ են ներդրել «Անելիք Բանկ» ՓԲԸ-ում:
Խաղարկությանը մասնակցում էին 485 ավանդատուներ: Պատահականության սկզբունքով ավանդատուներից մեկը թափանցիկ արկղի միջից ընտրեց երջանիկ հաղթողի համարը:
Խաղարկության արդյունքում ուղեգիրը շահեց 92940000 պայմանագրի համարով ավանդատուն, որը կստանա դեպի Փարիզ ուղեգիր 2 անձի համար:
«Վերջին մեկ տարվա ընթացքում մեր ավանդատուների թիվն ավելացել է ավելի քան 75 %-ով, իսկ ֆիզ. անձանցից ներգրավված ավանդային պորտֆելը աճել է մոտ 70 %-ով` գրեթե 6 մլրդ դրամով: 2011 թվականի սկզբից ավանդային պորտֆելն ավելացել է ավելի քան 3.3 մլրդ դրամով, իսկ ավանդատուների թիվը` 30 %-ով: Նշված աճը պայմանավորված է ոչ միայն մայիսի 5-ից ներդրված «Արձակուրդային» ավանդատեսակով, այլեւ «Ապահով», «Կուտակային» եւ այլ տիպի ավանդատեսակներով, որոնց համար սահմանված է տարեկան մինչեւ 12.5% տոկոսադրույք», - ասել է Անելիք Բանկ-ի գովազդի եւ հասարակության հետ կապերի վարչության պետ Արմեն Արեւյանը:

В Банке Анелик состоялся розыгрыш путевки в Париж
Ереван/Медиамакс/. В Банке Анелик состоялся розыгрыш путевки в Париж, организованный в рамках вклада «Отпуской».
В розыгрыше приняли участие 485 вкладчиков, оформивших в банке вклад с 5 мая по 3 августа текущего года. По итогом розыгрыша, организованного путем случайного отбора, путевка на двоих досталась одному из вкладчиков банка.
Как отметил начальник управления Банка Анелик по связям с общественностью Армен Аревян, за последний год число вкладчиков  банка увеличилось на более чем 75%, а депозитный портфель, привлеченный от физических лиц, увеличился на около 70%, достигнув 6 млрд драмов.
С начала 2011 года депозитный портфель увеличился на более 3.3 млрд. драмов, а число вкладчиков - на 30%.
По словам Аревяна, рост был обеспечен не только за счет вклада «Отпускной», но и таких депозитных продуктов, как «Надежный», «Накопительный»  и др., годовая ставка которых установлена в размере до 12.5 %.