«Բի-Էս-Սի»-ն պատրաստել է անակնկալ հոբելյանական 10.000-րդ հաճախորդի համար
Երեւան/Մեդիամաքս/. «Բի-Էս-Սի» Բիզնեսի Աջակցման Կենտրոն (BSC) թրեյնինգային ընկերությունը պատրաստվում է դիմավորել իր 10.000-րդ հաճախորդին:
Ինչպես Մեդիամաքս-ի հետ հարցազրույցում ասել է «Բի-Էս-Սի»-ի հիմնադիր տնօրեն Սամվել Գեւորգյանը, արդեն 17 տարի է, ինչ ընկերությունը առաջարկում է տարբեր ֆորմատների ուսուցողական ծրագրեր Հայաստանի մասնավոր ոլորտի, հասարակական եւ միջազգային կազմակերպությունների ներկայացուցիչների համար:
Առաջին վճարովի սեմինարը `»Բիզնեսի կարգավորման իրավական դաշտը Հայաստանում» թեմայով անցկացվեց 1997թ., ընկերության հիմնադրումից երեք տարի անց: Այդ տարի անցկացվեց ընդամենը 5 սեմինար` 75 մասնակիցներով:
2010թ. կազմակերպվեց 100-ից ավելի ուսուցողական ծրագեր`ավելի քան 1200 մասնակիցների համար: Սամվել Գեւորգյանի խոսքերով, վերջին տարիներին ամենամեծ ակտիվությունը ցուցաբերվում է Հայաստանի ֆինանսական ոլորտի ընկերությունների կողմից:
Եթե մի քանի տարի առաջ վերջիններս մասնակցում էին բացառապես հարկային եւ աշխատանքային օրենսդրության սեմինարների, ապա այսօր գրեթե բոլոր բանկերը, ՈՒՎԿ-ները, ապահովագրական ընկերությունները մասնակցում են վաճառքի, հաճախորդների սպասարկման, ֆինանսական կառավարման, անձնակազմի կառավարման եւ այլ թրեյնինգների:
Այս տարի առաջին անգամ կազմակերպվեց վարկային մասնագետների վերապատրաստման դասըթնացներ բանկերի եւ վարկային կազմակերպությունների աշխատակիցների համար, որին մասնակցեցին մի շարք ֆինանսական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ:
Ընթացող տարին կարեւորվեց նաեւ ԱՊՊԱ-ի մուտքով հայկական շուկա` մեծացավ ապահովագրական ընկերությունների կարիքը նոր աշխատակիցների ներգարվման եւ ընթացիկ աշխատակազմի վերապատրաստման գործում:
Ընկերությունը որոշել է անակնկալ մատուցել հոբելյանական 10,000-րդ մասնակցին`  հաջողակ մասնակիցը “Բի Էս Սի”-ի եւ Best Offer համակարգչային խանութի կողմից նվեր կստանա HP Mini 210-1095NR նեթբուք:

«Би-Эс-Си» подготовила сюрприз для 10-тысячного юбилейного клиента
Ереван/Медиамакс/. Тренинговая компания «Би-Эс-Си» Центр содействия бизнесу (BSC) готовится к встрече своего 10-тысячного клиента.
Как сказал в интервью Медиамакс директор-акционер «Би-Эс-Си» Самвел Геворгян, на протяжении 17-и лет компания предлагает учебные программы различного формата для частного сектора Армении, представителей общественных и международных организаций.
Первый платный семинар на тему «Правовое поле регулирования бизнеса в Армении» был организован в 1997 году, спустя 3 года после основания компании. Тогда было организовано всего 5 семинаров для  75-и участников.
Уже в 2010 году компания организовала более 100 учебных программ для свыше 1200 участников. По словам Самвела Геворгяна, наибольшую активность  за последние годы проявляют компании финансового сектора страны.
Если несколько лет назад представители финансовых учреждений принимали участие в семинарах, посвященных исключительно налоговому и трудовому законодательству, то сегодня почти все банки, кредитные организации и страховые компании участвуют в тренингах по организации продаж, обслуживания клиентов, финансовому управлению и управлению персоналом.
В этом году впервые был организован курс переподготовки кредитных специалистов для сотрудников банков и кредитных организаций, в котором приняли участие представители ряда финансово-кредитных учреждений.
Текущий год был также ознаменован для компании вводом в стране ОСАГО, в силу чего возрасла потребность страховых компаний в привлечении новых сотрудников и переподготовки действующего персонала.
Компания решила преподнести сюрприз для 10-тысяного юбилейного клиента, которому от компании «Би-Эс-Си» и компьютерного магазина Best Offer будет сделан подарок - нетбук HP Mini 210-1095NR.