“Ֆարմ Կրեդիտ Արմենիա”-ի վարկային պորտֆելը աճել է 2.7 անգամ
Երեւան /Մեդիամաքս/. “Ֆարմ Կրեդիտ Արմենիա” ունիվերսալ վարկային կազմակերպության /ՈՒՎԿ/ վարկային պորտֆելը 2009թ. աճել է 2.7 անգամ:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են ընկերության մամուլի ծառայությունում, այդ տվյալները ներկայացրել է “Ֆարմ Կրեդիտ Արմենիա”-ի գլխավոր գործադիր տնօրեն Արմեն Գաբրիելյանը բաժնետերերի ընդհանուր ժողովում: Կազմակերպության անդամ-բաժնետերերի թիվը 2009թ. հասել է 176-ի` ավելանալով 2.2 անգամ:
Արմեն Գաբրիելյանն ընդգծել է, որ 2010 թվականը “Ֆարմ Կրեդիտ Արմենիա”-ի համար լինելու է բեկումնային եւ աշխատատար տարի` գործունեության ընդլայնման նպատակով:
Հայաստանում ԱՄՆ դեսպան Մարի Յովանովիչը նշել է, որ ընկերության կապիտալի ավելացումը թույլ կտա համագործակցել միջազգային ներդրողների հետ եւ ֆինանսավորում ստանալ վարկային եւ լիզինգային ծառայությունների մատուցման համար:
Հայաստանում եւ Վրաստանում USDA-ի համակարգող Ֆրեդ Ջոնսթոնի խոսքերով, “Ֆարմ Կրեդիտ Արմենիա”-ն Հարավային Կովկասում ԱՄՆ Գյուղատնտեսության դեպարտամենտի ամենահաջող նախագծերից մեկն է:

Кредитный портфель «Фарм Кредит Армения» увеличился в 2.7 раза
Ереван /Медиамакс/. Кредитный портфель универсальной кредитной организации (УКО) «Фарм Кредит Армения»  в 2009 году увеличился в 2.7 раза.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе компании, эти данные привел генеральный исполнительный директор «Фарм Кредит Армения» Армен Габриелян на общем собрании акционеров. Число членов-акционеров организации достигло в 2009 году 176-и, увеличившись в 2,2 раза.
Армен Габриелян  подчеркнул, что 2010 год будет переломным и трудоемким годом для «Фарм Кредит Армения» с целью расширения деятельности.
Посол США в Армении Мари Йованович отметила, что увеличение капитала компании позволит ей сотрудничать с международными инвесторами и получить финансирование для предоставления кредитных и лизинговых услуг.
По словам координатора USDA в Армении и Грузии Фреда Джонстона, «Фарм Кредит Армения» является одним из самых успешных проектов Департамента по сельскому хозяйству США на Южном Кавказе.