ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը վարկերի վերաֆինանսավորման նոր ծրագիր է ներկայացնում
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն առաջարկում է վարկերի վերաֆինանսավորման նոր ծրագիր, որի շնորհիվ հաճախորդները կարող են նվազեցնել իրենց ամսական ֆինանսական բեռը:
«Հաճախորդները, ովքեր ունեն գործող մեկ կամ մի քանի վարկ/վարկային գիծ այլ բանկերում եւ վարկային կազմակերպություններում եւ բարեխղճորեն սպասարկում են իրենց վարկերը, կարող են տեղափոխել իրենց վարկերը ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ՝ միավորելով դրանք մեկ վարկում: Դա հնարավորություն կտա նվազեցնել վարկի/վարկերի տոկոսադրույքը, ամսական վճարումները միավորել մեկ վճարման մեջ՝ ավելացնելով վարկի ժամկետը եւ ստանալով վարկի լրացուցիչ գումար»,- ասված է հաղորդագրությունում:
Վերաֆինանսավորման նոր ծրագրի շրջանակում ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ հնարավոր է տեղափոխել վարկերի բոլոր հիմնական տեսակները՝
-    Առանց գրավի սպառողական վարկեր,
-    Վարկային գծեր,
-    POS-վարկեր,
-    Ավտովարկեր:
Վարկերը վերաֆինանսավորվում են «Ունիվերսալ» առանց գրավի սպառողական վարկի տեսքով: Վարկեր ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում տրամադրվում են մինչեւ 60 ամիս ժամկետով եւ սկսած 12% տոկոսադրույքից: Հայտի դիտարկման եւ վարկի տրամադրման միանվագ միջնորդավճար նախատեսված չէ: Գանձվում է միայն ամսական միջնորդավճար՝ վարկի գումարի 0,11%-ի չափով:

Банк ВТБ (Армения) представляет новую программу рефинансирования кредитов
Банк ВТБ (Армения) предлагает новую программу рефинансирования кредитов, благодаря которой клиенты могут снизить свою ежемесячную финансовую нагрузку.
«Клиенты, имеющие действующий один или несколько кредитов/кредитных линий в других банках и кредитных организациях и добросовестно их обслуживающие, могут перевести свои кредиты в Банк ВТБ (Армения), объединив их в один кредит. Это даст возможность понизить ставку по кредиту/кредитам, объединить ежемесячные платежи в один платёж, увеличив срок кредитования, а также получить дополнительную сумму кредита»,- говорится в сообщении.
В рамках новой программы рефинансирования в Банк ВТБ (Армения) можно перевести все основные виды кредитов:
-    Потребительские кредиты без залога,
-    Кредитные линии
-    POS-кредиты,
-    Автокредиты
Кредиты рефинансируются в виде потребительского кредита «Универсал» без залога. Кредиты в Банке ВТБ (Армения) выдаются сроком на 60 месяцев и с процентной ставкой от 12%. Единовременная комиссия за рассмотрение заявки и выдачу кредита не предусмотрена. Взимается лишь ежемесячная комиссия в размере 0.11% от суммы кредита.