Evocabank-ը մասնակցել է ՌԴ-ում Հայաստանի մշակույթի օրերի ֆինանսավորմանը
Evocabank-ը հովանավորել է Ռուսաստանում Հայաստանի մշակույթի օրերի շրջանակում Հայաստանի ժողովրդական նկարիչ Մարտիրոս Սարյանի ստեղծագործությունների ցուցահանդեսի բացման արարողությունը:
Բանկում նշել են, որ Ռուսաստանում Հայաստանի մշակույթի օրերը կմեկնարկեն նոյեմբերի 15-ին: Դրանք կանցկացվեն Մոսկվայում եւ ՌԴ շրջաններում մինչեւ 2017թ. ավարտը:
Մշակութային օրերի ծրագիրը ներառում է ցուցահանդեսներ, համերգներ, դրամատիկական եւ երաժշտական բեմադրություններ, ինչպես նաեւ կրթական ծրագրերի շրջանակում անցկացվող միջոցառումներ:
Միջոցառումների հանդիսավոր մեկնարկը կտրվի Տրետյակովյան պատկերասրահում, որտեղ կբացվի Հայաստանի ժողովրդական նկարիչ Մարտիրոս Սարյանի ստեղծագործությունների ցուցահանդեսը: Վերջինի շրջանակում կներկայացվեն նկարչի տասնյակ գործեր:
Հայաստանի մշակույթի օրերն անցկացվում են ՌԴ եւ ՀՀ մշակույթի նախարարությունների, Ռուսաստանում ՀՀ դեսպանության աջակցությամբ:
Միջոցառումը կազմակերպվել է Մշակույթի բնագավառում երկու երկրների միջեւ համագործակցության 2016-2018 թթ. ծրագրի շրջանակում եւ նվիրված է Ռուսաստանի եւ Հայաստանի միջեւ դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 25-ամյակին:

Evocabank принял участие в финансировании Дней культуры Армении в России
Evocabank спонсировал церемонию открытия выставки произведений народного художника Армении Мартироса Сарьяна в рамках Дней культуры Армении в России.
В банке отметили, что Дни культуры Армении в России стартуют 15 ноября и будут проходить в Москве и российских регионах до конца 2017 года.
В программу включены выставки, концерты, драматические и музыкальные постановки, а также мероприятия, проводимые в рамках образовательных проектов.
Торжественный старт праздничным мероприятиям будет дан в Государственной Третьяковской галерее, где состоится открытие выставки произведений народного художника Армении Мартироса Сарьяна. В рамках выставки будут представлены десятки работ художника.
Дни культуры Армении проводятся при поддержке Министерств культуры России и Армении, посольства Армении в России.
Мероприятие организовано в рамках Программы сотрудничества между двумя странами в сфере культуры на 2016–2018 гг. и приурочено к 25-летию установления дипломатических отношений между Арменией и Россией.