Կոնվերս Բանկը գործարկել է Shopping Card վճարային քարտը
Կոնվերս Բանկը գործարկել է Shopping Card վճարային քարտը, որը հատուկ մշակվել է գնումների իրականացման համար:
«Shopping Card-ը Հայաստանում նմանը չունեցող վարկային քարտ է, որը հատուկ մշակվել է գնումների իրականացման համար եւ հաճախորդներին է տրամադրվում անվճար: Այն թույլ է տալիս բանկի գործընկերային ցանցից գնել ցանկացած ապրանք՝ օգտվելով 0% տարեկան տոկոսադրույքով վարկային սահմանաչափի հնարավորությունից՝ գնումն իրականացնելով անկանխիկ եղանակով»,- ասել է Կոնվերս Բանկի Մանրածախ բիզնեսի գծով տնօրեն Գրիգորի Բաղդասարյանը:
Ինչպես նշել են բանկում, վարկային սահմանաչափի առավելագույն գումարը 2 մլն դրամ է, առավելագույն ժամկետը՝ 36 ամիս:
«Վարկավորման որոշումը կայացվում է՝ հիմնվելով սքորինգի ավտոմատ համակարգի կողմից հաճախորդի անհատական տվյալների մշակման արդյունքում ստացված պատասխանի հիման վրա, 15 րոպեում:  Դրական որոշման կայացման դեպքում հաճախորդն անմիջապես տեղում ստանում է պահանջվող ապրանքի ձեռքբերման համար անհրաժեշտ վարկային քարտը»,- ընդգծել է Գրիգորի Բաղդասարյանը:
Բանկում տեղեկացրել են, որ իրենց գործընկերային ցանցում ներկայում ընդգրկված են «Էլդորադո», «Կոալա», «ԷՍ Կահույք» եւ «Բիանկի» խանութները, եւ նրանց թիվը հետագայում ավելանալու է:

Конверс Банк запустил платежную карту Shopping Card
«Shopping Card - это кредитная карта, не имеющая аналогов в Армении, которая была специально разработана для покупок и предоставляется клиентам бесплатно. Она дает возможность приобрести любой товар, совершая покупку безналичным способом в партнерской сети банка, пользуясь кредитным лимитом с годовой процентной ставкой 0%»,- отметил директор банка по Розничному бизнесу Григорий Багдасарян.
Как отметили в банке, максимальная сумма кредитного лимита составляет 2 млн драмов, максимальный срок - 36 месяцев.
«Решение о предоставлении кредита принимается в течение 15 минут, на основании ответа, полученного в результате обработки личных данных клиента автоматизированной системой скоринга. В случае положительного решения, клиент незамедлительно получает кредитную карту, необходимую для приобретения нужного товара»,- подчеркнул Григорий Багдасарян.
Согласно сообщению, сегодня в партнерскую сеть банка входят магазины «Эльдорадо», «Коала», «ЭС Кауйк» и «Бианки», их число в дальнейшем увеличится.