IDeA-ն Երեւանում ներդրումային ծրագրերի առաջարկներ է ներկայացրել
Երեւանի քաղաքապետի տեղակալ Վահե Նիկոյանն ու IDeA հիմնադրամի («Հայաստանի զարգացման նախաձեռնություններ») տնօրեն Էդգար Մանուկյանն այսօր քննարկել են Երեւանում ներդրումային դաշտի ակտիվացմանն ու զարգացմանն առնչվող հարցեր:
Վահե Նիկոյանը նշել է, որ քաղաքապետարանն իր լիազորության շրջանակում պատրաստակամ է աջակցել փոխշահավետ համագործակցության շրջանակում մայրաքաղաքի զարգացմանն ուղղված ներդրումային ծրագրերի իրագործմանը:
«Երեւանում ձեւավորված է բարենպաստ ներդրումային միջավայր, հասանելի են քաղաքապետարանի կողմից մշակված ներդրումային առաջարկների փաթեթները: Ողջունում ենք նաեւ ցանկացած նոր առաջարկ»,- ասել է Վահե Նիկոյանը:
Էդգար Մանուկյանն էլ ներկայացրել է հիմնադրամի կողմից մշակված՝ Երեւանում նոր ճոպանուղու կառուցման, Հաղթանակ զբոսայգու վերակառուցման, ինչպես նաեւ Էրեբունի պատմահնագիտական արգելոցի զարգացման ներդրումային ծրագրերի առաջարկները:

IDeA предложил проекты инвестиционных программ в Ереване
Вице-мэр Еревана Ваге Никоян и директор фонда IDeA (Инициативы развития Армении) Эдгар Манукян обсудили сегодня вопросы инвестиционных программ.
Ваге Никоян отметил, что мэрия готова содействовать осуществлению инвестиционных программ, направленных на развитие столицы.
«В столице сформирован благоприятный инвестиционный климат, доступны пакеты инвестиционных предложений, разработанных мэрией. Мы также приветствуем любые новые предложения», - сказал Ваге Никоян.
Эдгар Манукян представил разработанные фондом IDeA инвестиционные проекты по строительству новой канатной дороги в Ереване, реконструкции парка Победы и развитию историко-археологического заповедника Эребуни.