ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը բարելավել է ոսկու գրավով վարկերի պայմանները
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն իր հաճախորդների համար բարելավել է ոսկու եւ ոսկյա զարդերի գրավադրմամբ վարկերի պայմանները:
Ինչպես հայտնել են բանկում, դրական վարկային պատմություն ունեցող հաճախորդները, մինչեւ հուլիսի 20-ը ձեւակերպելով ոսկու գրավադրմամբ վարկ, կկարողանան ստանալ վարկ՝ ոսկու գնահատված արժեքի մինչեւ 150%-ի չափով:
Տոկոսադրույքները դրամով վարկի դեպքում սկսվում են 16,5%-ից, իսկ դոլարի դեպքում` 9,5%-ից: Վարկը տրամադրվում է 5 տարի ժամկետով, իսկ վարկի մարման եղանակն ընտրում է հաճախորդը:
Վարկ ստանալու համար անհրաժեշտ է բանկ ներկայացնել անձը հաստատող փաստաթուղթ, սոցիալական քարտ կամ հանրային ծառայությունների համարանիշ (կամ վերջինի բացակայության դեպքում՝ տեղեկանք):
«Վարկի տրամադրման վերաբերյալ որոշումը կայացվում է հաշված րոպեների ընթացքում եւ ձեւակերպումը կատարվում է տեղում»,- ասված է հաղորդագրությունում:
Բանկում տեղեկացրել են, որ գործում են նաեւ արտոնյալ պայմաններ այլ բանկերից ոսկու գրավադրմամբ վարկերի գնման դեպքում:

Банк ВТБ (Армения) улучшил условия предоставления кредитов под залог золота
Как сообщили в банке, оформляя кредиты под залог золота в Банке ВТБ (Армения) до 20 июля, клиенты с положительной кредитной историей смогут получить кредит в размере до 150% от оцененной стоимости залога.
Процентные ставки в армянских драмах начинаются от 16,5%, а в долларах США от 9,5%. Кредит выдается сроком до 5 лет, а способ погашения выбирает сам клиент на свое усмотрение.
Для получения кредита необходимо предъявить документ, удостоверяющий личность, и социальную карту или номер общественных услуг (либо справку об отсутствии последнего).
«Решение о предоставлении кредита принимается за считанные минуты и кредит оформляется прямо на месте», - говорится в сообщении.
В банке сообщили, что действуют также льготные условия при выкупе кредитов под залог золота из других банков.