Fitch-ը կվարկանշի Երեւանը
Fitch Ratings միջազգային վարկանիշային գործակալությունը Երեւանին հանրային ֆինանսական բնագավառում միջազգային վարկանիշ կշնորհի:
Ինչպես տեղեկացրել են Երեւանի քաղաքապետարանից, համապատասխան համաձայնագիրն այսօր ստորագրել են քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանն ու Fitch Ratings-ի Ռուսաստանի եւ ԱՊՀ տարածաշրջանի գրասենյակի ղեկավար Դմիտրի Սուրկովը:
Տարոն Մարգարյանի խոսքով` վարկանիշի ձեռքբերումը հնարավորություն կտա Երեւանին ներգրավվել աշխարհի ֆինանսական քարտեզում, ինչպես նաեւ հեղինակավոր կազմակերպությունից ստանալ հանրային ֆինանսների կառավարման ու առկա ռիսկերի վերաբերյալ մասնագիտական գնահատական:
Fitch Ratings-ի ներկայացուցիչն էլ վստահեցրել է, որ կարճ ժամանակահատվածում համագործակցությունն արդեն իսկ գործնական ընթացք կստանա:
«Հանրային ֆինանսների բնագավառում միջազգային վարկանիշ ստանալու արդյունքում Երեւանը տեսանելի կդառնա համաշխարհային ֆինանսական քարտեզից օգտվողների համար, ինչը շահագրգիռ կառույցներին ու կազմակերպություններին հնարավորություն կտա հստակ պատկերացնել մայրաքաղաքի զարգացման մակարդակը, ֆինանսական կառավարման համակարգն ու քաղաքային տնտեսությունը»,- ասված է հաղորդագրությունում:

Fitch будет рейтинговать Ереван
Международное рейтинговое агентство Fitch Ratings присвоит Еревану международный рейтинг в области общественных финансов.
Как сообщает мэрия Еревана, соответствующее соглашение подписали сегодня мэр Еревана Тарон Маргарян и глава офиса Fitch Ratings в России и СНГ Дмитрий Сурков.
По словам Тарона Маргаряна, присвоение рейтинга позволит Еревану попасть на финансовую карту мира, а также получать профессиональную оценку авторитетных организаций по управлению общественными финансами и существующим рискам.
Представитель Fitch Ratings заверил, что данное сотрудничество получит практическую направленность уже в короткие сроки.
«В результате рейтингования в области общественных финансов Ереван станет видим для тех, кто пользуется мировой финансовой картой. Это позволит заинтересованным структурам и организациям составить четкое представление об уровне развития столицы, уровне финансового управления и городской экономике», - говорится в сообщении.