Պրոմեթեյ Բանկի հաճախորդները կարող են փոխել քարտի PIN կոդը բանկոմատի միջոցով
Պրոմեթեյ Բանկի բոլոր բանկոմատներով այսուհետ հնարավոր է կատարել բանկի վճարային քարտերի PIN կոդի փոփոխում:
Բանկում նշել են, որ PIN կոդի փոփոխումը կատարելու համար անհրաժեշտ է մտցնել վճարային քարտը բանկի ցանկացած բանկոմատ, մուտքագրել քարտի գործող PIN կոդը, ընտրել «Լրացուցիչ ծառայություններ» բաժինը, ընտրել «PIN կոդի փոփոխում» տարբերակը, մուտքագրել նոր քառանիշ PIN կոդը, հաստատել նոր PIN կոդը:
PIN կոդի փոփոխում կատարելիս անվտանգության նկատառումներից ելնելով բանկը խորհուրդ է տալիս առաջնորդվել հետեւյալ կանոններով՝
1. Չընտրել չափազանց դյուրին նոր PIN կոդ, օրինակ՝ հաջորդական թվերի կոմբինացիա (1234) կամ կրկնվող թիվ (1111),
2. Որպես PIN կոդ չօգտագործել քարտապանի ծննդյան տարեթիվը,
3. Մի քանի քարտ ունենալու դեպքում բոլորի համար չընտրել նույն PIN կոդը,
4. Պահպանել նոր PIN կոդի գաղտնիությունը:
Ծառայության շնորհիվ վճարային քարտերից օգտվելը դարձել է էլ ավելի անվտանգ եւ հարմարավետ բանկի հաճախորդների համար: Բանկի քարտապանները կարող են օգտվել ծառայությունից առանց քանակային սահմանափակման եւ առանց միջնորդավճարի:

Клиенты Банка Прометей могут менять PIN-код карты при помощи банкоматов
В банке отметили, что для изменения PIN-кода необходимо ввести карту в любой из банкоматов банка,  набрать действующий PIN-код, войти в раздел «Дополнительные услуги»,  выбрать опцию «Изменение PIN-кода», ввести новый четырехзначный код и подтвердить его.
Из соображений безопасности, при изменении PIN кода рекомендуется руководствоваться следующими правилами:
1. Не выбирать слишком простой - новый PIN-код, например - комбинацию из последовательных цифр (1234) или повторяющиеся цифры (1111);
2. Не использовать в качестве PIN-кода год рождения держателя карты;
3. При наличии нескольких карт не устанавливать одинаковый код для всех;
4. Сохранять конфиденциальность нового PIN-кода.
Благодаря услуге, использование платежных карт стало еще более безопасным и удобным для клиентов банка. Держатели карт банка могут пользоваться услугой без количественного ограничения и без всяких комиссий.