Qatar Airways-ը մուտք գործեց Հայաստան
Qatar Airways-ի գլխավոր կոմերցիոն տնօրեն Հյու Դանլեւինն այսօր Երեւանում՝ լրագրողների հետ զրույցում ասել է, որ ընկերությունը նախատեսում է շաբաթական 4 թռիչք իրականացնել Դոհա-Երեւան-Դոհա  ուղղությունով՝ կապելով Հայաստանն աշխարհի ավելի քան 150 քաղաքների հետ:
Երեւանյան անդրանիկ թռիչքով այսօր՝ վաղ առավոտյան, Հայաստան է ժամանել Հյու Դանլեւինը:
Qatar Airways-ի՝ դեպի Երեւան չվերթները կիրականացվեն A320 օդանավով:
«Մեր ընկերությունն իր առջեւ նպատակ է դրել կապել Երեւանն ամբողջ աշխարհին: Շատ հայեր այսօր ապրում են Հայաստանից դուրս, եւ մենք հավատացած ենք, որ Qatar Airways-ի առաջարկած չվերթներով կկարողանանք լավագույնս սպահովել մարդկանց այցը Հայաստան»,- նշել է Հյու Դանլեւինը:
Նրա խոսքով՝ ընկերությունը նվիրված է Հայաստանին եւ պատրաստվում է իրականացնել երկարաժամկետ համագործակցություն՝ չվերթների պարբերականությունը հասցնելով օրականի:
Հյու Դանլեւինը կանխատեսում է Երեւան-Դոհա-Երեւան չվերթների նկատմամբ մեծ պահանջարկ:
Qatar Airways-ը Մերձավոր Արեւելքի ամենախոշոր ավիաընկերություններից մեկն է, որը չվերթներ է իրականացնում 150 ուղղություններով:

Qatar Airways вышел на армянский рынок
Главный коммерческий директор Qatar Airways Хью Данливи (Hugh Dunleavy) в Ереване на встрече с журналистами сказал, что компания планирует осуществлять 4 рейса Доха-Ереван-Доха в неделю, тем самым установив связь между Ереваном и более чем 150 городами мира.
Первым ереванским рейсом сегодня утром в Армению прибыл сам Хью Данливи.
Рейсы Qatar Airways в Ереван будут осуществляться на самолетах A320.
«Наша компания поставила перед собой задачу связать Ереван со всем миром. Многие Армяне сегодня живут за пределами страны, и мы уверены, что с помощью рейсов Qatar Airways нам удастся наилучшим образом организовать визит людей в Армению», - отметил Хью Данливи.
По его словам, компания верна Армении и планирует со страной долгосрочное сотрудничество, в ходе которого частота рейсов будет увеличена, и полеты будут осуществляться ежедневно.
По прогнозам Хью Данливи, рейс Ереван-Доха-Ереван будет пользоваться большой популярностью.
Qatar Airways, осуществляющая рейсы по 150 направлениям, – одна из крупнейших авиакомпаний на Ближнем Востоке.