ՀԷՑ-ն աջակցում է ապրիլյան պատերազմի զոհերի ընտանիքներին
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ընկերության սեփականատիրոջ նախաձեռնությամբ 500 000-ական ՀՀ դրամ կհատկացվի ապրիլին Արցախի սահմանների պաշտպանության համար զոհված զինծառայողների, ինչպես նաեւ ոչ մարտական զոհերի եւ զոհված քաղաքացիական անձանց 98 ընտանիքներին:
ՀԷՑ-ի տարածած հաղորդագրության համաձայն՝ ընկերությունը կմարի նաեւ այդ ընտանիքների էլեկտրական էներգիայի օգտագործման դիմաց ունեցած պարտքը, ինչպես նաեւ մեկ տարվա ընթացքում կվճարի սպառած էլեկտրաէներգիայի դիմաց։
«ՀԷՑ-ը նաեւ միացել է «Տաշիր» ընկերությունների խմբի աշխատակիցների կողմից ձեռնարկված «Խաղաղություն Արցախին» բարեգործական ակցիային, որի նպատակն է ֆինանսական եւ հումանիտար օգնություն տրամադրել Արցախի Հանրապետության բնակիչներին»,- ասված է հաղորդագրությունում:

ЭСА предоставит помощь семьям погибших и жертв апрельской войны
По инициативе владельца компании «Электрические сети Армении» будет выделено по 500 тысяч драмов 98 семьям - родным погибших в начале апреля в боевых действиях военнослужащих, а также небоевых жертв и погибших гражданских лиц.
Как сообщается в заявлении ЭСА, компания погасит накопившуюся с их стороны задолженность за использованную электроэнергию, а также будет в течение года покрывать расходы 98 семей на электроэнергию.
«ЗАО «Электрические сети Армении» присоединилось также к благотворительной инициативе ГК «Ташир» «Мир Арцаху», целью которой является оказание финансовой и гуманитарной помощи жителям Арцаха», - говорится в сообщении.