Վրաստանում հնարավոր է՝ կրճատվի նախարարների թիվը
Վրաստանի փոխվարչապետ, էներգետիկայի նախարար Կախա Կալաձեն չի բացառել երկրի կառավարության կազմի կրճատման հնարավորությունը:
Ինչպես հայտնում է Newsgeorgia.ge-ն, ավելի վաղ Վրաստանի Ազգային բանկի նախագահ Գեորգի Կադագիձեն առաջարկել էր կիսով չափ կրճատել կառավարության կազմը՝ վերացնելով մի շարք նախարարություններ եւ պետնախարարների պաշտոններ:
Նրա խոսքով՝ այդ քայլը կնպատի պետական ծախսերի կրճատմանը:
«Ապագայում հնարավոր է՝ կառավարության որոշակի օպտիմալացում: Բայց դրա համար պետք է վերլուծել ու իրական գնահատական տալ իրավիճակին, որում մենք հայտնվել ենք»,- ասել է Կախա Կալաձեն ճեպազրույցի ժամանակ:

В Грузии рассматривается вопрос сокращения состава правительства
Вице-премьер Грузии, министр энергетики Каха Каладзе не исключил возможность сокращения состава правительства страны.
Как передает Newsgeorgia.ge, ранее президент Национального банка Грузии Георгий Кадагидзе предложил сократить состав правительства наполовину, упразднив ряд министерств и должности госминистров. По его словам, это может сократить государственные расходы.
«В будущем возможна определенная оптимизация правительства. Но для этого нужен анализ и реальная оценка ситуации и положения, в котором мы сейчас находимся»,- заявил Каладзе на брифинге.