Զաքարյանն ու Պիսկովը հնարավոր է՝ հետ գնեն «Յունիստրիմի» 26%-ը
Aurora Russia Limited բրիտանական հիմնադրամը «Յունիստրիմ» դրամական փոխանցումների համակարգի հետ պայմանավորվուծություն է ձեռք բերել իր մասնաբաժնի (26%) վաճառքի շուրջ:
«Կոմերսանտ» թերթի տվյալներով, հիմնադրամին պատկանող բաժնետոմսերը գնելու են «Յունիստրիմի» հիմնական սեփականատերեր Գագիկ Զաքարյանն ու Գեորգի Պիսկովը: Վաճառքի գինը լինելու է մի քանի անգամ ավելի ցածր, քան այն, որով Aurora-ն դրանք գնել էր 2006թ.:
Դեկտեմբերի կեսին հրապարակված Aurora-ի ֆինանսական հաշվետվության մեջ ասվում էր, որ «Յունիստրիմի» 26%-ի արժեքը սեպտեմբերի 30-ի դրությամբ կազմել է 3,4 մլն ֆունտ՝ կես տարվա ընթացքում արժեզրկվելով 36%-ով:
Գագիկ Զաքարյանը, Գեորգի Պիսկովն եւ «Յունիստրիմը» հրաժարվել են մեկնաբանություններ տրամադրելուց, իսկ Aurora հիմնադրամի նախագահ Գիլբերտ Չոկը հայտնել է «Կոմերսանտին», որ գործարքի շուրջ վերջնական համաձայնություն դեռ ձեռք չի բերվել:

Закарян и Писков могут выкупить обратно 26% акций «Юнистрим»
Британский фонд Aurora Russia Limited договорился о продаже своей доли (26%) в системе денежных переводов «Юнистрим».
По информации газеты Коммерсантъ, акции, принадлежащие фонду, будут выкуплены в интересах основных собственников «Юнистрима» - Гагика Закаряна и Георгия Пискова по цене в несколько раз ниже той, по которой Aurora приобрела их в 2006 году.
В финансовом отчете Aurora, опубликованном в середине декабря, говорилось, что стоимость 26% «Юнистрима» на 30 сентября составила 3,4 млн фунтов, снизившись за полгода на 36%.
Гагик Закарян, Георгий Писков и «Юнистрим» от комментариев отказались,  м председатель фонда Aurora Гилберт Чок заявил газете Коммерсантъ, что окончательных договоренностей по сделке пока не достигнуто.