ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը գործարկել է նոր ծառայություն «Բեստ» համակարգի միջոցով
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը «Բեստ» վճարային համակարգի հետ համատեղ գործարկել է նոր ծառայություն դրամական փոխանցումների շուկայում:
Ինչպես հայտնել են բանկում, այսուհետ դրամական փոխանցումներ ստանալու համար գործող 2 եղանակներից (ինտերնետ տիրույթում եւ տեղեկատվական կենտրոնի միջոցով) բացի, հաճախորները կարող են ստանալ փոխանցումներ իրենց բանկային քարտին:
Ծառայությունից օգտվելու համար փոխանցում ստացողին՝ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի VISA կամ MasterCard քարտապանին, անհրաժեշտ է նախապես տեղեկացնել փոխանցում կատարողին իր քարտի վերջին 4 նիշերը եւ անձնագրի համարի վերջին 5 նիշերը: Փոխանցում կատարելիս փոխանցողը պետք է հայտնի վերը նշված տվյալները եւ տեղեկացնի, որ փոխանցումը կատարվում է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ:
Այս եղանակով կատարված դրամական փոխանցումը ավտոմատ կերպով հաշվեգրվում է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի քարտին: Փոխանցումը հաշվեգրվում է այն արժույթով, որով որ կատարվել է փոխանցումը (այսինքն, եթե փոխանցումը կատարվել է ռուսական ռուբլով, իսկ գործող քարտին ամրացված են 3 տեսակի հաշիվներ՝ AMD/USD/ RUB, ապա գումարը փոխանցվում է ռուբլով հաշվին): Այն դեպքում, երբ նույն արժույթը բացակայում է, գումարը փոխարկվում է տվյալ հաշիվների համար առաջնային արժույթի:
Ծառայությունն անվճար է, փոխանցողից գանձվում է միայն միջնորդավճար «Բեստ» վճարային համակարգի միջոցով փոխանցում կատարելու համար: Ծառայությունը հասանելի է 24/7 ռեժիմում:

Банк ВТБ (Армения) запустил новую услугу через платежную систему «Бэст»
Банк ВТБ (Армения) совместно с платежной системой «Бэст» запустил новую услугу на рынке денежных переводов.
Как сообщили в банке, отныне кроме действующих 2-х способов получения переводов (в сети и через контактный центр) клиент может получить денежный перевод сразу на банковскую карту.
Чтобы воспользоваться услугой, получателю перевода - держателю карты VISA или MasterCard Банка ВТБ (Армения) необходимо заранее передать отправителю перевода последние 4 цифры своей карты и последние 5 цифр номера паспорта. Во время отправки денежного перевода отправитель сообщает сотруднику банка - отправителя вышеуказанные данные и отмечает, что перевод направляется именно в Банк ВТБ (Армения).
Отправленный таким способом перевод автоматически зачисляется на карту Банка ВТБ (Армения). Перевод зачисляется на счет в той валюте, в которой был отправлен перевод (т.е. если перевод отправлен в российских рублях, и к действующей карте прикреплены 3 счета - в армянских драмах, долларах США и российских рублях, то перевод поступает на рублевый счет). Если аналогичная валюта отсутствует, то перевод конвертируется в валюту, которая является приоритетной в счетах, прикрепленных к карте.
Услуга бесплатна, с отправителя удерживается комиссия лишь за перевод по платежной системе «Бэст». Услуга доступна в режиме 24/7.