Air Armenia-ն հայտնել է, որ այլեւս ապահովագրված է սնանկացման վտանգից
«Էյր Արմենիա» ընկերությունն այսօր հայտնել է, որ այլեւս ապահովագրված է «սնանկացման վտանգից եւ այլ ռիսկային իրավիճակներից»:
Ներկայացնում ենք ընկերության տարածած հաղորդագրությունը.
«East Prospect Faund»-ը եւ «Էյր Արմենիա» ՓԲԸ (Air Armenia) հայտնում են, որ օգոստոսի 12-ին իրականացվել է $ 68 մլն 600 հազար դոլար ընդհանուր արժեքով արժեթղթերի մուտքը «Էյր Արմենիա» ՓԲԸ բալանս: Կատարված ներդրումը հանդիսանում է «Էյր Արմենիա» ՓԲԸ-ի սեփականությունը եւ կարող է տնօրինվել ընկերության կողմից՝ ըստ անհրաժեշտության եւ նպատակի:
Իրականացված գործարքի արդյունքում «Էյր Արմենիա» ՓԲԸ ձեռք է բերել երաշխիքային միջոց՝ միաժամանակ համալրելով կազմակերպության բալանսը եւ մեծացնելով նրա կապիտալային արժեքը: Գործարքի գլխավոր ձեռքբերում է հանդիսանում այն, որ այսուհետ հայկական միակ ավիափոխադրող «Էյր Արմենիա» (Air Armenia) ավիաընկերությունը ապահովագրված է համարվում սնանկացման վտանգից եւ ֆինանսական այլ եւ այլ ռիսկային իրավիճակներից:
Որպես հավելում նշենք, որ նախորդ տարվա դեկտեմբեր ամսին իրականացված գործարքի համաձայն «East Prospect Fund» հիմնադրամը հանդիսանում է հայկական միակ ավիափոխադրող «Էյր Արմենիա» (Air Armenia) ընկերության 49 տոկոս մասնաբաժնի սեփականատերը»:

Air Armenia заявила, что застрахована от угрозы банкротства
Компания «Эйр Армения» сегодня заявила, что отныне застрахована от «угрозы банкротства и других рискованных ситуаций».
Представляем сообщение, распространенное сегодня компанией:
«East Prospect Fund и ЗАО «Эйр Армения» (Air Armenia) сообщают, что 12 августа произошло поступление ценных бумаг общей стоимостью $ 68,6 млн на баланс ЗАО «Эйр Армения». Внесенная сумма является собственностью ЗАО «Эйр Армения», которая может распоряжаться ей по своему усмотрению.
В результате операции ЗАО «Эйр Армения» приобрела средства гарантийного обеспечения и в то же время пополнила баланс компании и увеличила ее капитальную стоимость. Главное достижение операции заключается в том, что отныне единственный армянский авиаперевозчик «Эйр Армения» (Air Armenia) считается застрахованным от угрозы банкротства и других рискованных финансовых ситуаций.
В дополнение отметим, что в соответствии со сделкой, заключенной в декабре прошлого года, фонд East Prospect Fund является владельцем 49% акций единственного армянского авиаперевозчика «Эйр Армения» (Air Armenia)».