Լարիի արժեզրկումը շարունակվում է
Վրաստանի նախագահ Գեորգի Մարգվելաշվիլին հայտարարել է, թե խորհրդարանի արտակարգ նիստի հրավիրման անհրաժեշտություն դեռ չի տեսնում եւ առաջարկել է կառավարության տնտեսական թիմին մինչեւ մարտի 5-ը ժամանակ տալ:
«Առաջիկայում վրաց հասարակությանը կներկայացվի արժույթի կայունացման կարճաժամկետ եւ միջնաժամկետ ծրագիրը»,- հայտարարել է Գեորգի Մարգվելաշվիլին:
Լարիի արժեզրկման հարցի հետ կապված Վրաստանի նախագահը փետրվարի 25-ին հանդիպել է տնտեսական բլոկի նախարարների հետ:
Վրաստանի Ազգային բանկի նախագահ Գեորգի Կադագիձեն էլ հայտարարել է, թե ներկրման ծավալների ակնկալվող կրճատումը կայունացնում է լարին: Նրա խոսքով՝ լարին արդեն արժեզրկվել է 30%-ով, ինչը շուտով կանդրադառնա ներկրման ծավալների վրա:
Գեորգի Կադագիձեն կանխատեսել է նաեւ, որ խուճապի ազդեցությունը կնվազի, ինչը եւս կնպաստի ազգային արժույթի կայունացմանը: Նա ընդգծել է, որ Ազգային բանկն արժույթի բավական պաշարներ ունի՝ ֆինանսական կայունությունը պահպանելու համար:

Девальвация лари продолжается
Президент Грузии Георгий Маргвелашвили заявил, что пока не видит надобности в проведении чрезвычайного заседания парламента и предложил дать время экономической команде правительства до 5 марта.
«В ближайшее время грузинскому обществу представят краткосрочный и среднесрочный план валютной стабилизации»,- заявил Георгий Маргвелашвили.
Президент встретился с министрами экономического блока 25 февраля в связи с девальвацией национальной валюты.
Президент Нацбанка Грузии Георгий Кадагидзе заявил, что ожидаемое сокращение импорта стабилизирует лари. По его словам, лари уже девальвировался на 30 процентов, и это вскоре скажется на объемах импорта.
Георгий Кадагидзе также прогнозировал снижение ажиотажа, что также будет способствовать стабилизации национальной валюты. Он подчеркнул, что у Нацбанка достаточно валютных резервов для поддержания финансовой стабильности.