04.04.2018 | 13:10 Գլխավոր էջ / Նորություններ / Հոդվածներ /
2018թ. առաջին եռամսյակի արդյունքներով՝ ԶԼՄ-ներում (լրատվական կայքեր, թերթեր եւ հեռուստաընկերությունների լրատվական հաղորդումներ) ունեցած հիշատակումների թվով առաջատար են հետեւյալ բանկերը՝ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը (413), Ակբա-Կրեդիտ Ագրիկոլ Բանկը (211) եւ Կոնվերս Բանկը (150):
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը հիշատակումների քանակով առաջատար է թե՛ լրատվական կայքերում՝ 291 հրապարակում, թե՛ թերթերում՝ 104 հոդված, եւ թե՛ հեռուստատեսությամբ՝ 18 ռեպորտաժ:
Դրական հիշատակումների թվով առաջատար է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը՝ 234 հիշատակում, երկրորդը Ակբա-Կրեդիտ Ագրիկոլ Բանկն է՝ 182 հիշատակում, երրորդն այս ցուցանիշով Կոնվերս Բանկն է՝ 95 հիշատակում:
Հիշատակումների ընդհանուր քանակում դրական հիշատակումների տոկոսային հարաբերակցությամբ առաջատարն Ակբա-Կրեդիտ Ագրիկոլ Բանկն է ՝ 86,3%, 182 դրական հիշատակում 211-ից: Երկրորդն այս ցուցանիշով Ինեկոբանկն է՝ 84,2%, 48 դրական հիշատակում 57-ից, երրորդը Արմսվիսբանկն է՝ 83,3%, 15 դրական հիշատակում 18-ից:
Բանկային մոնիտորինգի դեպքում դիտարկվում են 41 կայքեր, թերթեր (16 անվանում) եւ հեռուստաընկերությունների լրատվական հաղորդումներ (12 անվանում):
Ընդհանուր առմամբ, MaxMonitor-ը դիտարկում է 127 հայկական կայքեր:
«ՀՀ բանկերը ԶԼՄ-ներում» հաշվետվության 2017թ. 4-րդ եռամսյակի արդյունքներին կարող եք ծանոթանալ այստեղ:

04.04.2018 | 13:10 Главная страница / Новости / Статьи /
По данным за первый квартал 2018 года, по количеству упоминаний в СМИ (информационные сайты, газеты и информационные программы телекомпаний) лидерами являются следующие банки: Банк ВТБ (Армения) - 413 упоминаний, Акба-Кредит Агриколь Банк (211) и Конверс Банк (150).
При этом, Банк ВТБ (Армения) лидирует по количеству упоминаний как в новостных сайтах (291), так и в газетах (104) и по телевидению (18).
По количеству положительных упоминаний лидером также является Банк ВТБ (Армения) - 234 упоминания, на втором месте - Акба-Кредит Агриколь Банк (182), а на третьей позиции - Конверс Банк (95).
В общем процентном соотношении по количеству положительных упоминаний лидирует Акба-Кредит Агриколь Банк - 182 положительных упоминания из 211-и (86,3%). Второй по этому показателю - Инекобанк (48 упоминаний из 57-и, 84,2%) и на третьем месте - Армсвисбанк (15 упоминаний из 18-и, 83,3%).
По части банковского мониторинга проводится мониторинг 41 сайта, 16 газет и информационных телепрограмм 12 телекомпаний.