«Կասպերսկու լաբորատորիաներ» ընկերության ղեկավար Եվգենի Կասպերսկին կարծում է, որ կրիպտոարժույթները լավ կաշխատեն «միասնական աշխարհում միայն 300 տարի անց, եւ դա հիանալի կլինի»: Նման տեսակետ նա հայտնել է «Ռիա Նովոստի»-ի հետ զրույցում:«Ըստ իս՝ կրիպտոարժույթները լավ բան են: Դրանք կարող են լավ աշխատել եւ հենց այն են, ինչ անհրաժեշտ է լիարժեք ազատության մեջ ապրող միասնական աշխարհին: Այնտեղ կրիպտոարժույթը պարզապես հիասքանչ կաշխատի»,- նշել է Եվգենի Կասպերսկին: 12.09.2017 | 10:11 Մարիո Դրագին դեմ է էստոնական կրիպտոարժույթի թողարկմանը Ամեն դեպքում, ըստ նրա, այսօրվա աշխարհը դեռ պատրաստ չէ այս տեխնոլոգիաներին:«Ներկա իրավիճակում, երբ աշխարհը բաժանված է պետությունների եւ պետությունների խմբերի միջեւ, որոնք երբեմն թշնամաբար են տրամադրված միմյանց նկատմամբ, կրիպտոարժույթներն ամեն դեպքում ավելի վատ կաշխատեն: Երբ նրանք սկսեն խանգարել ինչ-որ երկրի, կարգելվեն կամ դրանց դեմ կսկսեն պայքարել: Իսկ 300 տարի անց դա պարզապես մի հիանալի բան կլինի»,- եզրափակել է Եվգենի Կասպերսկին:«Ֆինտեխ» բաժնի գործընկեր` Tweet Դիտում՝ 41517

Криптовалюты будут хорошо работать в едином мире, через 300 лет - это будет совершенно потрясающая вещь.Об этом в беседе с РИА Новости сказал один из ведущих мировых специалистов в области информационной безопасности Евгений Касперский. «Я считаю, что криптовалюты - это хорошая идея. Криптовалюта может очень хорошо работать - это именно то, что нужно для единого мира, который живет в условиях полной свободы. Там эта штука будет работать просто восхитительно»,- отметил глава «Лаборатории Касперского». 12.09.2017 | 10:11 Марио Драги выступил против эмиссии Estcoin Тем не менее, по его мнению, сегодня мир к этим технологиям еще не готов.«В нашей ситуации, когда мир разделен на государства и блоки государств, которые иногда враждуют друг с другом, криптовалюты будут работать все-таки хуже. Как только они станут мешать какому-нибудь государству, будут запрещены, с ними будут бороться. Лет через 300 - это будет совершенно потрясающая вещь»,- заключил Евгений Касперский.Партнер раздела «Финтех» - Tweet Просмотры 41618