Կկայանա ֆինանսական շուկաների հայ-վրացական առաջին ֆորումը
Երեւան/Մեդիամաքս/. Հունիսի 29-ին ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիայի նախաձեռնությամբ Դիլիջանում, առաջին անգամ կանցկացվի հայ-վրացական ֆինանսական շուկաների ֆորումը:
Ֆորումը նախատեսում է ներգրավել Հայաստանի եւ Վրաստանի շուկայի կարգավորողների, ֆոնդային բորսաների, կենտրոնական դեպոզիտարիաների, բանկերի եւ ներդրումային ընկերությունների, միջազգային կազմակերպությունների ներկայացուցիչներին:
Ֆորումի ընթացքում քննարկվելու են երկու երկրների կապիտալի շուկաների վերջին զարգացումները, կենսաթոշակային բարեփոխումները եւ դրանց ազդեցությունը արժեթղթերի շուկայի վրա, ինչպես նաեւ Հայաստանում եւ Վրաստանում բիզնեսի զարգացման եւ այս ոլորտում համագործակցության հնարավորությունները:

Состоится первый армяно-грузинский форум финансовых рынков
Ереван/Медиамакс/. По инициативе НАСДАК ОЭМЭКС Армения 29 июня в Дилижане впервые состоится форум армяно-грузинских финансовых рынков.
К форуму планируется привлечь регуляторов рынков Армении и Грузии, представителей фондовых бирж, центральных депозитариев, банков и инвестиционных компаний, международных организаций.
В ходе форума будут обсуждены последние развития на рынках капитала двух стран, пенсионные реформы и их влияние на рынок акций, а также возможности развития бизнеса в Армении и Грузии и сотрудничества в этой сфере.