Առէկսիմբանկը մարտահրավեր է նետել հայաստանյան բանկերին՝ մասնակցելու Ice Bucket ֆլեշմոբին
«Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ աշխատակիցները միացել են Ice Bucket («Սառցե ցնցուղ») միջազգային ֆլեշմոբին:
«Մեր բանկի թվով 10 աշխատակից ցանկություն հայտնեց ջրվել սառցե ջրով, որը եւ մենք իրականացրեցինք այսօր Հյուսիսային պողոտայում` բազմաթիվ անցորդների ներկայությամբ: Բանկի մնացած աշխատակիցները կցուցաբերեն նյութական օգնություն, որը կհավաքվի հանգանակությունների արկղի մեջ եւ կուղղվի «ԷԽՈ» հաշմանդամ երեխաներին եւ երիտասարդներին աջակցող հասարակական կազմակերպությանը: Ֆլեշմոբի կանոններով, այն անձը, ով համացանցում կտեղադրի տեսանյութ իր մասկացությամբ, իրավունք ունի նշել հաջորդ մասնակցին: Այսպիսով` մենք մարտահրավեր ենք նետում հայաստանյան բոլոր բանկերին»,- հայտնել է  ֆլեշմոբի կազմակերպիչ եւ անմիջական մասնակից` Առէկսիմբանկի Մարքեթինգի եւ գովազդի բաժնի պետ Ալեքսանդր Հակոբյանը:
Համացանցում մեծ տարածում է ստացել Ice Bucket` «Սառցե ցնցուղ» միջազգային բարեգործական առցանց ֆլեշմոբը, որի շրջանակներում ինչպես հասարակ, այնպես էլ հայտնի մարդիկ իրենց վրա լցնում են սառցե ջուր, այնուհետեւ տեղադրում համապատասխան տեսանյութ համացանցում եւ դրանով մարտահրավեր նետում մեկ այլ անձի կամ, ըստ ցանկության, որոշակի գումար  են փոխանցում բարեգործական նպատակով:

Арэксимбанк передал эстафету флешмоба Ice Bucket другим армянским банкам
Сотрудники ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» присоединились к международному флешмобу Ice Bucket.
«Десять сотрудников нашего банка изъявили желание пройти испытание ледяной водой, что мы и осуществили сегодня на Северном проспекте в присутствии многочисленных свидетелей. Остальные сотрудники внесут свой материальный вклад. В банке уже стоит соответствующий ящик для пожертвований, собранные средства мы направим в общественную организацию содействия детям и молодым инвалидам «Эxо». По правилам флешмоба каждый, кто выложит в сеть видеозапись со своим участием, вправе назвать следующего участника. Мы передаем эстафету другим армянским банкам»,- отметил организатор и непосредственный участник флешмоба, начальник отдела маркетинга и рекламы Арэксимбанка Александр Акопян.
В интернете набрал огромную популярность международный благотворительный он-лайн флешмоб Ice Bucket, в рамках которого простые люди и знаменитости обливаются холодной водой, выкладывают соответствующую запись в интернет и передают эстафету следующему участнику, или, по желанию, перечисляют произвольную сумму на благотворительность.