Առէկսիմբանկը մտադիր է ՓՄՁ վարկային պորտֆելը այս տարի հասցնել մինչեւ $31 մլն
2013 թ-ի արդյունքներով, «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ի ՓՄՁ-ների  վարկավորման մասնաբաժինը կազմել է ընդհանուր վարկային պորտֆելի 10%-ը, կամ $21 մլն:
«Անցյալ տարի Առէկսիմբանկն էապես ավելացրել է ՓՄՁ-ների վարկավորման ծավալները: 2013թ. տարեվերջի դրությամբ վարկավորվել է թվով 140 փոքր ու միջին ձեռնարկություն: Ներկայումս մենք տրամադրում ենք վարկեր տնտեսության բոլոր ոլորտներում` ՀՀ դրամով եւ ԱՄՆ դոլարով, մինչեւ 7 տարի մարման ժամկետով եւ տարեկան 11-13% տոկոսադրույքով: Մինչեւ 2014թ. տարեվերջ ՓՄՁ-ների զարգացմանը կուղղվի եւս $10 մլն», - ասել է «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ի ՓՄՁ վարկավորման բաժնի պետ Մարտին Թորոսյանը:
Փոքր ու միջին բիզնեսի վարկավորումը բանկը համարում է իր կարեւոր ռազմավարական ուղղություններից մեկը, որն ամրագրված է նաեւ 2014-2016թթ. Հեռանկարային զարգացման ծրագրով: ՓՄՁ վարկային պորտֆելի ընդլայնումն իրականացվում է նաեւ Համաշխարհային բանկի ծրագրի շրջանակներում, նշված է բանկի հաղորդագրության մեջ:

Арэксимбанк планирует в этом году нарастить кредитный портфель МСБ до $31млн.
По итогам 2013 года, доля малого и среднего бизнеса (МСБ) в общем кредитном портфеле ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» составила 10% или $21 млн.
«В 2013 году Арэксимбанк значительно увеличил объемы кредитования МСБ. На конец  прошлого года кредиты получили порядка 140 предприятий МСБ. Уже сейчас мы можем выдавать кредиты всем отраслям экономики как в драмах, так и в долларах США, на срок до 7 лет, со ставкой от 11 до 13 % годовых. Кредитование проводится по всем отраслям экономики. До конца 2014 года на развитие МСБ планируется направить еще $10 млн.», - отметил начальник отдела кредитования МСБ ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» Мартин Торосян.
Кредитование малого и среднего бизнеса является для Арэксимбанка стратегически важным направлением, заложенным и в Программе развития на 2014-2016 годы. Наращивание кредитного портфеля МСБ осуществляется также в рамках участия в программе Всемирного Банка, отмечается в сообщении банка.