Առէկսիմբանկի առեւտրային կետերում շրջանառությունը I եռամսյակում աճել է 45,5%-ով
2013 թվականի 1-ին եռամսյակի արդյունքներով Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խմբի առեւտրային կետերում դրամական միջոցների շրջանառությունը կազմել է 802 մլն 568  հազ. ՀՀ դրամ, աճելով 45,5%-ով:
Ինչպես հայտնել են բանկում, վերոնշյալ ցուցանիշի կտրուկ աճը պայմանավորված է նոր ծառայության` ինտերնետ-էքվայրինգի ներդրման հետ. Առէկսիմբանկը Հայաստանում առաջին բանկն է, որը հավաստագրվել է Visa ընկերության կողմից` ինտերնետ ցանցում Visa քարտերի էքվայրինգ իրականացնելու համար:
«Այլ բանկերի առեւտրային կետերում Առէկսիմբանկի քարտերով իրականացված դրամական միջոցների շրջանառությունը կազմել է 485 888 հազ. դրամ (աճը՝ 21.97%): Բանկի կանխիկացման կետերում միջոցների շրջանառությունը կազմել է 9 277 մլն դրամ, որից 2 953 մլն դրամը` Բանկի POS-տերմինալների եւ 6 324 մլն դրամը` բանկոմատների միջոցով», - հայտնել են բանկում:
2013 թվականի 1-ին եռամսյակում բանկի կողմից թողարկվել է 3692 պլաստիկ քարտ, որից 2691 VISA, 996 MasterCard եւ 5 ArCa քարտ:

Оборот средств в торговых точках Арэксимбанкa вырос в I квартале на 45.5%
По результатам I квартала 2013 года оборот средств в торговых точках Арэксимбанкa Группы Газпромбнка вырос на 45.5% составил 802 млн 568  тыс драмов.
Как сообщили в банке, столь резкий скачок показателя объясняется внедрением услуги интернет-эквайринга: Арэксимбанк стал первым банком в Армении, сертифицированным со стороны Visa на эквайринг в глобальной сети Интернет.
«Оборот средств по картам банка в торговых точках других банков составил  в первом квартале 485 млн 888 драмив (рост -  21.97 %). Оборот средств в пунктах выдачи наличных  банка составил 9 277 млн. драмов, из которых  2 953 млн. - оборот средств по POS-терминалам и  6 324 млн. драмов - оборот средств в банкоматах банка, по сравнению (рост – 25.29 %)», - сообщили в банке.