ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը հովանավորում է «Կրթություն XXI դար» ցուցահանդեսը
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը հանդես է եկել որպես «Կրթություն XXI դար» էքսպո 2018 միջազգային մասնագիտացված ցուցահանդեսի գլխավոր հովանավոր:
Էքսպոն անցկացվում է մարտի 21-23-ը ՀՀ Կառավարության տանը: Այն կազմակերպվել է «Ինտեր էքսպո» ցուցահանդեսային ընկերության ու Երեւանի Գիտության եւ մշակույթի ռուսաստանյան կենտրոնի կողմից՝ ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարարության աջակցությամբ:
«Համաձայն իր սոցիալական քաղաքականությանը՝ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն աջակցում է նմանատիպ նախագծերի, որոնք նպաստում են երիտասարդների կրթական մակարդակի բարձրացմանը, եւ արդեն երկու տարի հովանավորում է «Կրթություն XXI դար» ցուցահանդեսը»,- նշել են բանկում:
Ցուցահանդեսի այցելուներին հնարավորություն է ընձեռված հենց տեղում՝ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի ցուցասրահի մոտ, ձեւակերպել եւ ստանալ ուսանողական VISA քարտեր եւ Mastercard Gold քարտեր՝ երկու տարի անվճար սպասարկումով, ինչպես նաեւ դիմել վարկային հայտի համար եւ վայրկենական ստանալ վարկային որոշումը: Անվճար քարտերը տպագրվում են նույն պահին՝ այցելուների ներկայությամբ:
«Մենք մեծ ուշադրությամբ ենք վերաբերվում այնպիսի նախագծերի անցկացմանը, ինչպիսին է «Կրթություն XXI դար» ցուցահանդեսը, քանի որ դրանք հնարավորություն են տալիս երիտասարդներին ոչ միայն ուսումնասիրել կրթական վերջին տեխնոլոգիաների եւ մշակումների աշխարհը, այլեւ ծանոթանալ այս կամ այն բուհերի առանձնահատկություններին եւ առավելություններին, համեմատել դրանք, անել եզրակացություններ եւ կատարել բուհի ճիշտ ընտրություն: Չէ՞ որ միայն որակյալ կրթությունն է երաշխավորում մրցունակ եւ բարձր որակավորում ունեցող մասնագետների առկայությունը ապագայում»,- ասել է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխավոր տնօրեն-Տնօրինության նախագահ Իվան Տելեգինը:
Նրա խոսքով՝ «այս ցուցահանդեսը հատկապես կարեւոր է, քանի որ դրա շնորհիվ հարյուրավոր դիմորդներ եւ ուսանողներ Հայաստանից կստանան անվճար ուսուցման հնարավորություն Ռուսաստանի առաջատար բուհերում, ինչը, իհարկե, կամրապնդի երկու երկրների երիտասարդ սերնդի միջեւ հարաբերությունները»։
«Մաղթում ենք բոլոր մասնակիցներին նորանոր բացահայտումներ եւ հաջողություններ»,- հավելել է Իվան Տելեգինը:
«Կրթություն XXI դար» ցուցահանդեսում ներկայացված են բուհերի ծրագրեր, լեզվական եւ այլ դասընթացներ դիմորդների համար, որոնք ցանկանում են սովորել ոչ միայն Հայաստանում, այլեւ Ռուսաստանում եւ այլ երկրներում:
Այս տարի էքսպոյին մասնակցում է ավելի քան 70 կազմակերպություն, ընդ որում՝ 15-ից ավելի ՌԴ առաջատար համալսարաններ եւ ինստիտուտներ:
Ցուցահանդեսի շրջանակում Երեւանի Գիտության եւ մշակույթի ռուսաստանյան կենտրոնը ներկայացնում է Ռուսաստանի առաջատար բուհերում անվճար ուսուցման ծրագիր եւ անցկացնում է ավելի քան երկու հարյուր դիմորդների մրցութային ընտրություն 2018-2019 ուսումնական տարվա ուսուցման բոլոր մակարդակների համար: Այցելուները մանրամասն ծանոթանում են տարբեր բուհերի ծրագրերին, ընդունելության պայմաններին, մասնակցում սեմինարների եւ քննարկումների՝ իրենց հուզող կրթական թեմաների վերաբերյալ:

Банк ВТБ (Армения) выступил генеральным спонсором международной специализированной выставки «Образование XXI век» Экспо 2018.Выставка пройдет с 21 по 23 марта в Доме Правительства Армении. Мероприятие организовано выставочной компанией «Интер Экспо» и Российским центром науки и культуры в Ереване при поддержке министерства образования и науки Армении. «В соответствии со своей социальной политикой, Банк ВТБ (Армения) поддерживает подобные проекты, способствующие повышению уровня образования молодежи, и уже второй год спонсирует выставку «Образование XXI век»,- отметили в банке. Посетителям выставки предоставлена возможность прямо на месте, у стенда Банка ВТБ (Армения), оформить и получить студенческие карты VISA и карты Mastercard Gold с бесплатным обслуживанием в течение двух лет, а также подать кредитные заявки и моментально получить решение по кредиту. Бесплатные карты печатаются/выпускаются моментально, в присутствии посетителей. 17.03.2018 | 10:58 Банк ВТБ (Армения) стал спонсором культурного проекта «Мы с большим вниманием относимся к проведению таких проектов, как выставка «Образование XXI век», поскольку они дают возможность молодым людям не только изучить мир последних образовательных технологий и разработок, но и ознакомиться с особенностями и преимуществами тех или иных вузов, сравнить их, сделать выводы и выбрать правильное место обучения. Ведь только качественное образование гарантирует наличие конкурентоспособных и высококвалифицированных специалистов в будущем»,- отметил Генеральный директор-Председатель Директората Банка ВТБ (Армения) Иван Телегин.По его словам, «эта выставка особенно важна и потому, что благодаря ей сотни абитуриентов и студентов из Армении получат возможность бесплатного обучения в ведущих вузах России, что, безусловно, укрепит отношения между молодым поколением двух стран». «Желаем всем участникам новых открытий и успехов»,- добавил Иван Телегин. На выставке «Образование XXI век» представлены программы вузов, языковые и иные курсы для абитуриентов, желающих обучаться не только в Армении, но и в Рօссии и других странах. В этом году в выставке примут участие более 70 организаций, среди которых свыше 15 ведущих университетов и институтов России. В рамках выставки Российский центр науки и культуры в Ереване представит программу бесплатного обучения в ведущих вузах России и проведет конкурсный отбор более двухсот абитуриентов на все уровни обучения в 2018-2019 учебном году. Посетители подробно ознакомятся с программами различных вузов, правилами приема, примут участие в семинарах и обсуждениях по интересующим им образовательным темам. Tweet Просмотры 6193