ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի գլխամասային գրասենյակը գործում է նոր հասցեում
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը տեղեկացնում է, որ գլխամասային գրասենյակը տեղակայվել է նոր հասցեում՝ «ելնելով բիզնեսի զարգացումից բխող կարիքների աճից եւ աշխատակիցների առավել արդյունավետ գործունեության համար պայմաններ ապահովելու նպատակով»:
Բանկում նշել են, որ 2018թ. փետրվարի վերջին ավարտվել է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի գլխամասային գրասենյակի աշխատակիցների, ինչպես նաեւ բանկի ապարատա-ծրագրային համալիրի (որոնք գտնվում էին Նալբանդյան 46 հասցեում) տեղափոխությունը Մոսկովյան 35 հասցեում գտնվող «Մոսկովյան Պլազա»-ի շենք:
Նոր գրասենյակը, որը տեղակայված է շենքի չորս հարկերում, հագեցած է նորագույն սարքավորումներով, որոնք համապատասխանում են ժամանակակից բանկային գրասենյակի պահանջներին:
«Հանդիսանալով ՀՀ շուկայում խոշորագույն գործատուներից մեկը, նոր շենքում ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը կարողացել է ոչ միայն լուծել բանկի 3 տարբեր շենքերի բոլոր կառուցվածքային ստորաբաժանումների մարդկային ռեսուրսների մեկ գրասենյակում կենտրոնացման ռազմավարական խնդիրը, այլեւ ստեղծել ժամանակակից եւ հարմարավետ պայմաններ արդյունավետ աշխատանքի եւ ստորաբաժանումների միջեւ փոխգործակցության համար»,- ասված է հաղորդագրությունում:
Նոր գրասենյակում աշխատակիցների համար ստեղծվել է «Բաց գրասենյակ», սննդի եւ հանգստի գոտիներ՝ աշխատանքի առավել հարմարավետ պայմաններ ապահովելու եւ աշխատակիցների աշխատունակությունը բարձրացնելու նպատակով:
«Մոսկովյան Պլազա»-ում կբացվի նաեւ 2 նոր մասնաճյուղ՝
- երկրորդ պրեմիում գրասենյակը՝ Private Banking ձեւաչափով,
- գրասենյակ իրավաբանական անձանց համար, որը կտեղափոխվի «Մոսկվայի տուն» շենքից:
«Մոսկովյան Պլազա» շենքում կստեղծվի նաեւ հաճախորդների՝ բանկոմատներով եւ վճարային տերմինալներով հագեցած 24/7 ինքնասպասարկման գոտի:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի գլխամասային գրասենյակը կաշխատի երկուշաբթիից ուրբաթ՝ ժամը 9:00-18:00-ը:
Բանկում հիշեցրել են, որ 2017թ. վերջում ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի սպասարկման բաժինը Նալբանդյան 46 հասցեից տեղափոխվել էր Պուշկինի 3/1 հասցեում գտնվող «Պուշկին» մասնաճյուղ, որը հագեցած է հաճախորդների 24/7 ինքնասպասարկման առաջին գոտիով:

Головной офис Банка ВТБ (Армения) действует по новому адресу
Банк ВТБ (Армения) сообщает, что головной офис разместился по новому адресу, «исходя из увеличивающихся потребностей в связи с развитием бизнеса и с целью обеспечения условий для более эффективной работы сотрудников».
В банке отметили, что в конце февраля 2018 года завершился переезд сотрудников головного офиса Банка ВТБ (Армения), а также перенос аппаратно-программного комплекса банка (ранее расположенного по адресу ул. Налбандяна 46) в здание «Московян Плаза» по адресу ул. Московян 35.
Новый офис, расположенный на четырех этажах здания, оснащен новейшим оборудованием, отвечающим требованиям современного банковского офиса.
«Будучи одним из крупнейших работодателей на рынке Армении, в новом здании Банк ВТБ (Армения) сумел не только решить стратегическую задачу централизации человеческих ресурсов всех структурных подразделений банка из 3-х разных зданий в одном офисе, но также создать современные и комфортные условия для эффективной работы и взаимодействия между подразделениями»,- говорится в сообщении.
В новом офисе для сотрудников создан «Открытый офис», а также зоны питания и отдыха для создания более комфортных условий работы и повышения работоспособности сотрудников.
В «Московян Плаза» также будут открыты 2 новых филиала:
- второй премиальный офис в формате Private Banking
- офис для юридических лиц, который будет перемещен из здания «Дом Москвы»
В здании «Московян Плаза» также будет создана зона самообслуживания клиентов 24/7, оснащенная банкоматами и платежными терминалами.
Головной офис Банка ВТБ (Армения) будет функционировать с понедельника по пятницу, с  9:00 до 18:00.
В банке напомнили, что в конце 2017 года отдел обслуживания клиентов Головного офиса Банк ВТБ (Армения), ранее расположенный по адресу ул. Налбандяна 46, стал функционировать по новому адресу ул. Пушкина 3/1 под названием филиал «Пушкин», который оснащён первой зоной самообслуживания клиентов 24/7.