Արդշինբանկը բարելավել է միկրոձեռնարկատիրական վարկերի պայմանները
Արդշինբանկը բարելավել է ձեռնարկատիրական գործունեությամբ եւ գյուղատնտեսությամբ զբաղվող անհատ ձեռներեցներին եւ իրավաբանական անձանց տրվող վարկերի պայմանները:
Բանկում նշել են, որ համաձայն նոր պայմանների՝ դրամով տրամադրվող վարկի տարեկան տոկոսադրույքը սկսվում է 11,25%-ից, դոլարով վարկի դեպքում՝ 9,75%-ից, իսկ եվրոյով տրամադրվող վարկի դեպքում՝ 9%-ից: Վարկերը տրամադրվում են առանց հաճախորդի գործունեության ֆինանսական վերլուծության եւ եկամուտը հավաստող փաստաթղթերի ներկայացման:
«Արդշինբանկը, ընդառաջ գնալով ձեռնարկատիրական գործունությամբ զբաղվող հաճախորդներին, բարելավել է միկրոձեռնարկատիրական վարկերի պայմանները, համաձայն որի, հաշվի շրջանառության մեծությունը անմիջականորեն անդրադառնում է վարկի ե՛ւ տոկոսադրույքի, ե՛ւ գումարի վրա, այսինքն, որքան մեծ է հաճախորդի հաշիվների շրջանառությունը եւ որքան երկար է հաճախորդն ապահովում շրջանառություն, այնքան ավելի մեծ գումարով եւ ցածր տոկոսադրույքով է տրամադրվում վարկը: Այս վարկերը մենք տրամադրում ենք բիզնես գործունեության նվազագույն վերլուծությամբ, ինչը խթան կհանդիսանա ձեռնարկատիրական գործունեությամբ զբաղվող տնտեսվարող սուբյեկտների բիզնեսի զարգացման համար»,- նշել է Արդշինբանկի Ռազմավարական զարգացման տնօրեն Արմեն Գասպարյանը:
Բանկում ընդգծել են, որ տվյալ վարկատեսակի շրջանակում իրականացնում են նաեւ ՀՀ բանկերում եւ վարկային կազմակերպությունում առկա անշարժ գույքի գրավով ապահովված վարկերի վերաֆինանսավորում՝ վարկառուին հասանելի տոկոսադրույքից 0,5-1 տոկոսային կետով ցածր տոկոսադրույքով:

Ардшинбанк улучшил условия выдачи микрокредитов предпринимателям
Ардшинбанк улучшил условия кредитования юридических лиц и индивидуальных предпринимателей, занятых в сельском хозяйстве.
В банке отметили, что согласно новым условиям, годовая процентная ставка в драмах начинается от 11,25% , в долларах США - от 9,75%, в евро - от 9%. Кредиты предоставляются без финансового анализа деятельности клиента и предъявления справок о доходах.
«Ардшинбанк, идя навстречу клиентам, занимающимся предпринимательской деятельностью, улучшил условия выдачи микрокредитов, согласно которым оборот денежных средств напрямую влияет на сумму и процентную ставку кредита. То есть, чем больше оборот на счетах клиента и чем дольше он обеспечивает оборот, тем больше сумма кредита и ниже процентная ставка. Эти кредиты мы предоставляем без анализа бизнес-деятельности заемщиков, что послужит хорошим стимулом для развития бизнеса хозяйствующих субъектов, занимающихся предпринимательской деятельностью»,- отметил директор по стратегическому развитию Ардшинбанка Армен Гаспарян.
«В рамках данного кредита в банке разработана программа рефинансирования под залог недвижимости. При условии перевода заемщиком в Ардшинбанк кредита, взятого в другом банке, проценты могут быть снижены на 0,5-1% от первоначальной ставки кредита»,- отмечается в сообщении.