Ներկայացվել է «Գրան Կարաս» բարձրակարգ նոր գինին
«Տիեռաս դե Արմենիա» ընկերությունը ներկայացրել է «Կարաս» ապրանքանիշով նոր բարձրակարգ գինին՝ «Գրան Կարաս»-ը:
«Կարաս»-ի տնօրեն Խուլիանա Դել Ագիլա-Էռնեկյանի խոսքով՝ «Գրան Կարաս»-ն ավելի քան 500 հոգու աշխատանքի արդյունք է:
Նա վստահություն է հայտնել, որ աշխարհում գինու շատ սիրահարներ եւ իրական գնահատողներ նաեւ «Գրան Կարաս»-ի շնորհիվ կիմանան հայկական գինու պատմության մասին, եւ շատ շուտով Հայաստանն իր տեղը կգրավի աշխարհի գինեգործական քարտեզների վրա:
«Այսօր մենք շատ ուրախ ենք, որ ներկայացնում ենք մեր նոր գինին, որն արտահանելու ենք ամբողջ աշխարհով մեկ՝ աշխարհին ներկայացնելով մեր պատմությունը: Գինին, որը ներկայացնում ենք, մեր 10 տարվա աշխատանքի արգասիքն է: Մենք պատրաստվում ենք սրանով դնել հայկական գինեգործության առաջընթացի նոր սկիզբը: Այն նաեւ 500 մարդու քրտնաջան աշխատանքի արդյունք է, եւ մենք շնորհակալ ենք նրանցից յուրաքանչյուրին իրենց կատարած աշխատանքի համար»,- ընդգծել է Խուլիանա Դել Ագիլա-Էռնեկյանը:

Представлено новое вино «Гран Карас»
По словам директора «Карас» Хулианы Дель Агила-Эрнекян, вино «Гран Карас» - результат работы более 500 человек.
Она выразила уверенность в том, что многие любители и настоящие ценители вина по всему миру в том числе благодаря «Гран Карас» узнают об истории армянского вина, и в скором времени Армения займет свое место на виных картах мира.
«Сегодня мы очень рады представить свое новое вино, которое будем экспортировать по всему миру, представляя нашу историю. Вино, которое мы представляем, является плодом 10-летней работы. Мы намерены дать этим новое начало прогресса армянского виноделия. Это также результат кропотливой работы 500 человек, и мы благодарны каждому из них за проделанную работу»,- подчеркнула Хулиана Дель Агила-Эрнекян.
В «Тиерас де Армения» отметили, что вино «Гран Карас-2013» будет произведено в ограниченном количестве.