Կոնվերս Բանկը ՎԶԵԲ-ի մրցանակի է արժանացել
Կոնվերս Բանկի թիմը մարտի 17-ին Մինսկում մասնակցել է Belarus: Trade Finance 2017 կոնֆերանսին, որի շրջանակում ճանաչվել է Վերակառուցման եւ զարգացման եվրոպական բանկի (ՎԶԵԲ) առեւտրի ֆինանսավորման ոլորտում Introduction to Trade Finance առցանց ուսուցման ծրագրի մասնակիցներից լավագույնը՝ արժանանալով ՎԶԵԲ-ի Trade Facilitation Program Academic Excellence Award միջազգային մրցանակին:
«Կոնվերս Բանկը նման մրցանակի է արժանացել առցանց ուսուցման ծրագրին մասնակցած աշխատակիցների աննախադեպ թվի եւ գրանցած բացառիկ արդյունքների շնորհիվ` բանկի 116 աշխատակիցների գերակշռող մասը ծրագիրն ավարտել է՝ ապահովելով առավելագույն հնարավոր արդյունքներ»,- նշել են բանկում:
«Սա նշանակալի ձեռքբերում է: Մենք ուրախ ենք , որ Կոնվերս  Բանկը հանձն է առել հասնել ամենաբարձր չափորոշիչներին: Առցանց վերապատրաստման այս դասընթացը եզակի է իր տեսակի մեջ. այն  մասնակիցներին  խորացված գիտելիքներ է տալիս առեւտրի ֆինանսավորման ոլորտում, ինչպես նաեւ ընձեռում է միջազգային ֆինանսական զարգացումներին եւ միտումներին իրազեկ լինելու հնարավորություն»,- ասել է ՎԶԵԲ-ի Առեւտրի աջակցման ղեկավար եւ Միջազգային առեւտրի պալատի խորհրդի նախագահ Ռուդոլֆ Փյութսը:
Միաժամանակ, ՎԶԵԲ-ի Trade Exchange ամսագրի՝ միջազգային առեւտրի ֆինանսավորման խնդիրներին նվիրված Trade Finance Clinic միջազգային մրցույթում  բանկի Միջազգային հարաբերությունների եւ առեւտրի ֆինանսավորման բաժնի պետ Նելլի Քոչարյանի պատասխանները ճանաչվել են լավագույնը եւ նա արժանացել է 2016 expert - Trade Exchange միջազգային մրցանակին:
«Կոնվերս Բանկում բարձր են գնահատում ՎԶԵԲ-ի հետ համագործակցությունը: Վերջինս հանդիսանում է միջազգային ֆինանսական շուկաներում Կոնվերս Բանկի կարեւորագույն գործընկերներից մեկը, որի հետ համագործակցությունը բազմակողմանի է՝ ընդգրկելով ինչպես առեւտրի ֆինանսավորման, այնպես էլ ՓՄՁ եւ կորպորատիվ վարկավորման ոլորտները: Համագործակցության շրջանակում նշված կազմակերպությունը մշտապես աջակցում է բանկին՝ ընձեռելով մեր աշխատակիցների տեխնիկական վերապատրաստման, մասնագիտական ունակությունների կատարելագործման եւ միջազգային ֆինանսական զարգացումներին եւ միտումներին իրազեկ լինելու հնարավորություն»,- ասված է հաղորդագրությունում:
Կոնվերս Բանկը ՎԶԵԲ-ի հետ համագործակցում է 2008-ից ի վեր եւ ներկայում ՎԶԵԲ-ի հիմնական գործընկերներից է Հայաստանում: 2009-ից Առեւտրի խթանման ծրագրի գործընկերն է: 2016թ. բանկն արժանացել է ՎԶԵԲ «Տարվա գործարք՝ սոցիալական ներգործություն» մրցանակին:

Конверс Банк удостоился награды ЕБРР
Команда Конверс Банка была признана лучшей среди участников учебной онлайн- программы «Введение в торговое финансирование», осуществляемой в области торгового финансирования Европейским банком реконструкции и развития (ЕБРР), и удостоилась международной награды «За лучшие академические успехи в Программe содействия развитию торговли».
Церемония награждения прошла 17 марта в Минске в рамках конференции «Беларусь: Торговое финансирование 2017».
«Конверс Банк получил эту награду благодаря отличным результатам сотрудников, принявших участие в учебной онлайн-программе. Большинство из 116 участвующих сотрудников банка завершили программу, показав наилучшие результаты»,- отметили в банке.
«Это очень важное достижение. Мы рады, что Конверс Банк стремится к самым высоким стандартам. Эта программа онлайн-переподготовки - единственная в своем роде: она предоставляет участникам углубленные знания в области финансирования торговли, а также возможность быть в курсе международных финансовых событий и тенденций», - сказал глава ЕБРР по поддержке торговли и председатель Совета международной торговой палаты Рудольф Пьютс.
В то же время, ответы Нелли Кочарян - руководителя Отдела международных отношений и торгового финансирования Конверс Банка, в рамках международного конкурса «Проблемы в области торгового финансирования», организованного журналом ЕБРР «Trade Exchange», были признаны лучшими, и она удостоилась международной награды «Эксперт 2016 - торговый обмен».
«В Конверс Банке высоко ценят сотрудничество с ЕБРР. Эта организация является одним из наиболее важных партнеров Конверс Банка на международных финансовых рынках, а также в области финансирования торговли, малого и среднего бизнеса, корпоративного финансирования. Одним из направлений сотрудничества является участие сотрудников Конверс Банка в различных учебных программах, их переподготовка и постоянное совершенствование профессиональных навыков»,- говорится в сообщении.
Конверс Банк сотрудничает с ЕБРР с 2008 г., и в настоящее время является одним из основных партнеров ЕБРР в Армении. С 2009 г. Конверс Банк является партнером Программы содействия развитию торговли. В 2016г. банк получил от ЕБРР награду «Сделка года, социальное воздействие».