Հարցում. ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը կրկին առաջինն է բրենդի ճանաչելիությամբ
IPM Research հանրային կարծիքի եւ մարքետինգի ուսումնասիրման ինստիտուտի անցկացրած հետազոտության արդյունքներով` ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը շարունակում է մնալ Հայաստանի ամենաճանաչելի բանկը:
Ինչպես հայտնել են բանկում, 2016թ. դեկտեմբերին Երեւանի եւ Հայաստանի մյուս քաղաքների 18-55 տարեկան 1200 բնակիչների շրջանում անցկացվել է «Տեղական շուկայում ՎՏԲ բրենդի ճանաչելիություն» հետազոտությունը:
«Հետազոտության արդյունքում պարզվել է, որ Հայաստանում Top of Mind (առաջին հանպատրաստից նշում) ցուցանիշով ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը զբաղեցնում է 1-ին տեղը: ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Top of Mind ցուցանիշը գրանցում է կայուն աճ, եւ այս տարի գրանցվել է ցուցանիշի ամենաբարձր մակարդակը՝ նախորդ արդյունքների համեմատ»,- ասված է հաղորդագրությունում:
Բացի Top of Mind ցուցանիշից, որոշվել է բանկի ընդհանուր հանպատրաստից իմացության, հուշմամբ իմացության մակարդակը եւ MA Index-ը: Վերջինս բնորոշում է բանկի դիրքը, որն նա զբաղեցնում է սպառողի գիտակցության մեջ ի թիվս այլ բանկերի: Ըստ հետազոտության` ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը պահպանել է առաջատարի դիրքը բոլոր հիմնական ցուցանիշներով:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը զբաղեցրել է առաջատարի դիրքը նաեւ հուսալիության բոլոր հիշատակումներով: Բացի այդ, գրանցվել է բանկի նկատմամբ վստահության ցուցանիշի մինչեւ 31% աճ:

Опрос: Банк ВТБ (Армения) остается лидером по узнаваемости бренда
По итогам исследования, проведенного Институтом Исследования Общественного Мнения и Маркетинга «АйПиЭм Рисерч», Банк ВТБ (Армения) продолжает оставаться самым узнаваемым банком страны.
Как сообщили в банке, исследование «Знание Бренда ВТБ на Локальном Рынке» было проведено в декабре 2016 года в Ереване и других городах Армении среди 1200 граждан от 18 до 55 лет.
«В результате исследования было выявлено, что по показателю Top of Mind в Армении - первому спонтанному упоминанию - Банк ВТБ (Армения) занимает 1-е место. Показатель Top of Mind Банка ВТБ (Армения) стабильно рaстет, и в этом году был зарегистрирован самый высокий уровень показателя по сравнению с предыдущими результатами»,- отмечается в сообщении.
Помимо показателя Top of Mind, был замерен уровень суммарного спонтанного знания банка, знания с подсказкой и MA Index, характеризующий позицию банка, которую он занимает в сознании потребителя наряду с другими банками. Согласно исследованию, Банк ВТБ (Армения) продолжает лидировать по всем основным показателям.
Банк ВТБ (Армения) занимает позицию лидера также в списке банков по показателю надежности по всем упоминаниям. Кроме того, выявляется четкая тенденция роста показателя доверия к Банку ВТБ (Армения) - до 31%.