Պրոմեթեյ Բանկը կանոնադրական կապիտալը համալրել է 3,55 մլրդ դրամով
Այսօր տարածած հաղորդագրության համաձայն՝ բանկը տեղաբաշխել է 100 000 դրամ անվանական արժեքով 35 500 հատ արտոնյալ բաժնետոմս, որոնք ամբողջությամբ ձեռք են բերվել բանկի գործող բաժնետեր «Պրոմեթեյ-Սիթի» ընկերության կողմից:
«Համալրման արդյունքում Պրոմեթեյ Բանկի նորմատիվային ընդհանուր կապիտալի մեծությունն արդեն իսկ գերազանցել է 2017թ. հունվարի 1-ի դրությամբ բանկերի նորմատիվային կապիտալի նկատմամբ ՀՀ ԿԲ կողմից սահմանված նվազագույն պահանջը՝ կազմելով ավելի քան 30,5 մլրդ ՀՀ դրամ»,- ասված է հաղորդագրությունում:
Բանկում ընդգծել են, որ կապիտալի աճին նպատակաուղղված միջոցառումները կրելու են շարունակական բնույթ, ինչի արդյունքում Պրոմեթեյ Բանկի նորմատիվային կապիտալի մեծությունը 2017թ. հունվարի 1-ի դրությամբ կկազմի շուրջ 33 մլրդ դրամ:

Уставный капитал Банка Прометей пополнился на 3,55 млрд драмов
В частности, банк разместил 35 500 привилегированных акций, номиналом 100 000 драмов, которые полностью приобрел действующий акционер банка - компания «Прометей - Сити».
«По итогам пополнения, нормативный общий капитал Банка Прометей составил боллее чем 30.5 млрд драмов, уже превысив минимальное требование к нормативному капиталу банков, установленное ЦБ РА на 1 января 2017 года»,- отмечается в сообщении.
В банке подчеркнули, что мероприятия, направленные на увеличение капитала, будут носить продолжительный характер, в результате чего к 1 января 2017 года нормативный капитал Банка Прометей составит порядка 33 млрд драмов.