ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը վերսկսել է քարտից քարտ փոխանցումները
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը հուլիսի 21-ից վերսկսել է քարտից քարտ փոխանցումները Visa Direct համակարգի միջոցով՝ ինչպես ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի, այնպես էլ մյուս տեղական եւ միջազգային բանկերի կողմից թողարկված Visa քարտերի միջոցով:
Ինչպես տեղեկացրել են բանկում, փոխանցումները հնարավոր է իրականացնել շուրջօրյա՝ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի 157 բանկոմատների միջոցով:
Ընդ որում, ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի եւ միջազգային բանկերի կողմից թողարկված Visa քարտերին փոխանցումներ կարելի է կատարել 4 արժույթներով՝ դրամով, ռուբլիով, դոլարով եւ եվրոյով, իսկ տեղական այլ  բանկերի կողմից թողարկված քարտերին՝ դրամով:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի քարտերին դրամային փոխանցում կատարելու համար անհրաժեշտ է իմանալ միայն փոխանցումը ստացողի քարտի համարը:
Այլ բանկերի (տեղական եւ միջազգային) կողմից թողարկված քարտերին փոխանցում կատարելու համար անհրաժեշտ է  նախապես տրամադրել է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկին փոխանցում ստացողի անունը, ազգանունը եւ քարտի 16-նիշանոց համարը հետեւյալ տարբերակներից մեկով՝
- Ուղարկել հաղորդագրություն 2700 հեռախոսահամարին` նշելով ստացողի տվյալները հետեւյալ ձեւաչափով. C2C 5450570001075245 AVAG AVAGYAN
- Տրամադրել նույն տվյալները՝ բանկի օպերացիոն ժամերին զանգահարելով Call Center 8787 հեռախոսահամարով  կամ զանգահարելով Պրոցեսինգի բաժին (+374 10) 56 07 08 հեռախոսահամարով՝ օպերացիոն ժամերից դուրս:
- Նույն տվյալները տրամադրել մասնաճյուղի աշխատակցին բանավոր՝ այցելելով բանկի ցանկացած մասնաճյուղ:
«Դրամային փոխանցումը հասանելի կլինի ստացողին մի քանի րոպեից մինչեւ 2 բանկային օրվա ընթացքում՝ կախված ստացողի քարտը սպասարկող բանկի տեխնիկական հնարավորություններից: Յուրաքանչյուր փոխանցման միջնորդավճարը կազմում է փոխանցվող գումարի 0,9%-2%-ը»,- նշել են բանկում:

Банк ВТБ (Армения) возобновил переводы с карты на карту
С 21 июля держатели карт Visa Банкa ВТБ (Армения) смогут осуществлять переводы посредством системы Visa Direct на карты Visa, выпущенные не только самим Банком ВТБ (Армения), но и на карты локальных и международных банков.
Как сообщают в банке, переводы можно осуществлять круглосуточно посредством 157 банкоматов Банка ВТБ (Армения).
При этом денежные переводы на карты Visa, выпущенные Банком ВТБ (Армения) и международными банками можно осуществлять в 4 валютах: армянских драмах, российских рублях, долларах США и евро, а на карты Visa, выпущенные локальными банками Армении–в армянских драмах.
Для осуществления денежного перевода на карты Банка ВТБ (Армения) необходимо знать лишь номер карты получателя перевода.
Для переводов на карты, выпущенные другими банками (локальными и международными), необходимо заранее предоставить банку имя, фамилию и 16-значный номер карты получателя перевода одним из следующих способов:
- Отправить сообщение на номер 2700, указав данные получателя в следующем формате: C2C 5450570001075245 AVAG AVAGYAN
- Посредством предоставления тех же данных через звонок в Call Center по номеру 8787 в операционные часы или в Отдел процессинга в течение вне операционных часов по номеру (+374 10) 56 07 08;
- Посредством предоставления тех же данных сотруднику филиала устно, посетив любой филиал банка.
«Перечисленная сумма станет доступна получателю в период от нескольких минут до двух банковских дней в зависимости от технических возможностей банка, обслуживающего карту получателя. Услуга доступна в режиме 24/7, а комиссия за каждый перевод составляет 0.9% -2% от суммы перевода», - отметили в банке.