«Ռոսգոսստրախ Արմենիա»-ն ամփոփել է ուսանողների մրցույթի 1-ին փուլի արդյունքները
«Ռոսգոսստարախ Արմենիա» ընկերությունն ամփոփել է ուսանողների համար հայտարարված մրցույթի առաջին ՝ ռեֆերատների փուլի արդյունքները:
Հաղթող են ճանաչվել՝
-Շուշանիկ Գյոլչանյանը, ԵՊՀ Տնտեսագիտության եւ կառավարման ֆակուլտետի, Տնտեսագիտության տեսություն բաժնի 4-րդ կուրսի ուսանողուհի,
- Անահիտ Ավետիսյանը, ՀՊՏՀ Ֆինանսական ֆակուլտետի Ապահովագրական գործ բաժնի մագիստրատուրայի 1-ին կուրսի ուսանողուհի
- Սինարա Ղարիբյանը, ԵՊՀ Տնտեսագիտության եւ կառավարման ֆակուլտետի, Տնտեսագիտության տեսություն բաժնի 4-րդ կուրսի ուսանողուհի:
Ընկերությունում նշել են, որ մասնակցության հայտ ներկայացրած 60 ուսանողներից 23-ը աշխատանքները հանձնել էին սահմանված ժամկետում: Յուրաքանչյուր աշխատանք գնահատվել է «Ռոսգոսստրախ Արմենիա» ընկերության 3 մասնագետի կողմից՝ 5 բալային համակարգով: Առավելագույն բալեր հավաքած 13 աշխատանքների հեղինակները հրավիրվել էին՝ պաշտպանելու իրենց ռեֆերատները:
Երկրորդ՝ նոր ապահովագրական պրոդուկտի մշակման փուլին մասնակցելու իրավունք է ստացել 9 ուսանող՝
- Առաջին փուլի հաղթողները,
- 4 բալից ավելի հավաքած ուսանողները.
- «Ռոսգոսստրախ» անվանական կրթաթոշակ ստացող ուսանողները
Առաջին փուլի հաղթող ճանաչված ուսանողներին պատվոգրեր եւ մրցանակներ է հանձնել «Ռոսգոսստրախ Արմենիա» ընկերության Անձնակազմի կառավարման դեպարտամենտի ղեկավար Անահիտ Աստաբաթցյանը:
«Բացի այս մրցույթից, մենք իրականացնում ենք մի շարք այլ կրթական ծրագրեր, որոնք համարում ենք հաջողված. դրա մասին են վկայում հետեւյալ թվերը. նախագծերին մասնակցած  ուսանողներից 50-ն այսօր հանդիսանում են մեր ընկերության հաստիքային աշխատողներ, իսկ դա կազմում է ընկերության  ընդհանուր աշխատակազմի մոտ 15%-ը: Իսկապես, դա արդյունավետության բարձր ցուցանիշ է: Ապահովագրական բիզնեսի հաջողության գլխավոր գրավականը մարդն է, եւ կրթության մեջ միջոցների ներդրումը մեզ համար առաջնային է: Ստեղծել քաղաքակիրթ ապահովագրական շուկա Հայաստանում՝ մեր առաքելությունն է, եւ ստանձնած առաքելության շրջանակում մենք շարունակելու ենք  խորացնել  մեր համագործակցությունը ԲՈՒՀ-երի եւ ուսանողության հետ»,- ասել է Անահիտ Աստաբաթցյանը:
Առաջին անգամ անցկացված մրցույթի հաղթողը՝ Պետական տնտեսագիտական համալսարանի ուսանողուհի Աննա Ղալայանը, Մոսկվայում ստաժավորումից հետո աշխատանքի է հրավիրվել «Ռոսգոսստրախ Արմենիա» ընկերություն, եւ այսօր հանդիսանում է Նոր պրոդուկտների մշակման բաժնի մասնագետ:
Երկրորդ փուլի հաղթողները կստանան դրամական մրցանակներ. առաջին տեղ՝ 300 հազ. դրամ, երկրորդ՝ 200 հազ. դրամ եւ երրորդ՝ 100 հազ. դրամ:
Գլխավոր մրցանակը եռօրյա այց է Մոսկվա, որի ընթացքում հաղթողը կանցնի ստաժավորում «Ռոսգոսստրախ» ընկերությունում, ինչպես նաեւ կմասնակցի Մոսկվայի լավագույն ԲՈՒՀ-երից մեկի ապահովագրության դասընթացներին:

«Росгосстрах Армения» подвела итоги первого тура студенческого конкурса
Компания «Росгосстрах Армения» подвела итоги первого тура конкурса среди студентов, в рамках которого конкурсанты должны были представить свои рефераты.
Победителями стали:
- Шушаник Гёлчанян, студентка ЕГУ, факультета экономики и управления, отделение теории экономики, 4-й курс;
- Анаит Аветисян, cтудентка ГЭУА, финансового факультета, магистратура отдела «Страховое дело», 1-й курс;
- Синара Гарибян, студентка ЕГУ, факультета экономики и управления, отделение теории экономики, 4 курс.
В компании отметили, что из подавших заявки на участие 60 студентов в установленные сроки работы представили 23. Каждая работа была оценена по пятибалльной шкале тремя сотрудниками компании «Росгосстрах Армения». Авторы 13 работ, набравших наибольшие баллы, были приглашены на защиту своих рефератов.
Во втором туре конкурса, заключающемся в разработке нового страхового продукта, получили право принять участие 9 студентов:
- Победители первого тура
- Студенты, набравшие по результатам первого тура более 4 баллов
- Студенты, получающие именные стипендии «Росгосстрах».
Студентам, признанным победителями первого тура, денежные призы и сертификаты вручила руководитель департамента по работе с персоналом компании «Росгосстрах Армения» Анаит Астабатцян.
«Кроме этого конкурса мы осуществляем ряд других образовательных проектов, которые считаем удавшимися. Об этом свидетельствуют следующие цифры: из студентов, принимавших участие в проектах компании «Росгосстрах Армения», 50 в настоящее время являются штатными сотрудниками нашей компании, а это около 15% всего персонала. Это действительно высокий показатель эффективности. Залог успеха страхового бизнеса – люди, и вложение денег в образовательные проекты является для нас приоритетом. Наша миссия – создание цивилизованного рынка страхования в Армении, и в рамках нашей миссии мы будем углублять наше сотрудничество с вузами и студентами», - сказала Анаит Астабатцян.
Победительница первого конкурса, студентка Государственного экономического университета Армении Анна Галаян, после стажировки в Москве получила от компании «Росгосстрах Армения» приглашение на работу, и в настоящее время является специалистом отдела разработки новых продуктов.
Победители второго тура получат денежные призы: 1 место – 300 000 драмов, 2 место – 200 000 драмов, 3 место – 100 000 драмов. Главный приз – трехдневная поездка  в Москву, в течение которой победитель не только пройдет стажировку в компании «Росгосстрах», но и посетит занятия по страхованию одного из лучших вузов Москвы.