Դմիտրի Մեդվեդեւը Երեւան կժամանի
Մայիսի 20-ին Հայաստանում տեղի կունենա Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի հերթական նիստը, որին կմասնակցեն ԵԱՏՄ անդամ պետությունների կառավարությունների ղեկավարները:
ԵԱՏՄ երկրների վարչապետների հանդիպումը Երեւանում պետք է կայանար ապրիլի 7-ին, սակայն տեղափոխվեց, քանի որ նրանցից ոմանք կարծեցին, որ դրա անցկացումը Երեւանում կարող է դիտարկվել որպես աջակցություն Հայաստանին՝ Արցախում լարված իրավիճակի լույսի ներքո:
Ապրիլի 7-ին ընդունելով Դմիտրի Մեդվեդեւին, ՀՀ նախագահը, մասնավորապես, ասել էր.
«Ցավում եմ, որ ԵԱՏՄ մասնակից երկրներից մեր որոշ գործընկերներ հրաժարվել են գալ Երեւան՝ նախօրոք ծրագրված միջոցառմանը մասնակցելու նպատակով: Ես չգիտեմ, դրանով նրանք որքանով օգնեցին Ադրբեջանին, բայց որ հաստատապես գցեցին մեր կազմակերպության հեղինակությունը, դա միանշանակ է»:

Дмитрий Медведев прибудет в Ереван
20 мая в Армении состоится очередное заседание Евразийского межправительственного совета, в котором примут участие главы правительств стран-членов ЕАЭС.
Встреча премьер-министров стран ЕАЭС должна была состояться в Ереване 7 апреля, однако была перенесена, поскольку некоторым ее участникам показалось, что проведение заседания в Ереване может быть расценено как поддержка Армении на фоне напряженной ситуации в Арцахе.
Приняв 7 апреля Дмитрия Медведева, президент Армении, в частности, сказал:
«Сожалею, но некоторые наши партнеры из стран ЕАЭС отказались приехать в Армению для участия в заранее запланированном мероприятии. Не знаю, насколько они помогли этим Азербайджану, но однозначно, что они подорвали авторитет нашей организации».