Ապրիլին Երեւանը կհյուրընկալի Նոբելյան հինգ դափնեկրի
Այս տարվա ապրիլին Հայաստանն առաջին անգամ կհյուրընկալի միաժամանակ հինգ Նոբելյան դափնեկրի, որոնք կենսաքիմիայի, ֆիզիկայի եւ բժշկագիտության թեմաներով բաց դասախոսություններ կվարեն Երեւանում:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքսը, «Նոբելյան օրեր» անվանումը ստացած միջոցառումը, որն իր նախադեպը չունի Հարավային Կովկասում, տեղի կունենա ապրիլի 11-ից 16-ը Երեւանի Պետական բժշկական համալսարանում:
«Ոգեշնչի՛ր եւ ստեղծի՛ր» կարգախոսը ստացած միջոցառումը մեկ հարկի տակ կմիավորի նրանց, ովքեր կցանկանան ոգեշնչվել համաշխարհային ճանաչում ունեցող գիտնականներից, աշխատել՝ հասնելու գիտական նվաճումների, դրանով իսկ մեր երկիրը վերադարձնել համաշխարհային գիտակ-երկրների ակումբ:

Пять лауреатов Нобелевской премии посетят Ереван в апреле
В апреле этого года Армению впервые посетят сразу пять лауреатов Нобелевской премии, которые прочитают в Ереване открытые лекции по биохимии, физике и медицине.
Как передает Медиамакс, Беспрецедентное для Южного Кавказа мероприятие под названием «Нобелевские дни» состоится 11-16 апреля в Ереванском государственном медицинском университете.
Оно пройдет под девизом «Вдохновляй и создавай» и объединит людей, желающих получить вдохновение у всемирно известных ученых и стремящихся к научным достижениям, чтобы вернуть нашу страну в клуб стран с развитой наукой.