ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը ներկայացրել է իր Տեղեկատվական կենտրոնի գործունեությունը
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը հաղորդագրություն է տարածել, որում ներկայացնում է իր Տեղեկատվական կենտրոնի գործունեությունը:
Բանկը հիշեցնում է, որ կենտրոնը ստեղծվել է դեռ 2011թ.՝ նորագույն տեխնոլոգիաների կիրառմամբ: Այսօր այն օրական սպասարկում է միջինում 3000 մուտքային եւ ելքային զանգ:
«Բիզնեսի տարբեր ուղղություններով այդ քանակակության զանգերի սպասարկումն անհնար կլիներ առանձ պրոֆեսիոնալ թիմի: Աշխատակազմը տարիների ընթացքում աճել է մինչեւ 20 բարձր որակավորում ունեցող աշխատակիցների, իսկ ամսական կտրվածքով փաստացի վաճառքների քանակը կազմում է միջինում 1700 տարբեր պրոդուկտներ/ծառայություններ»,- ասված է հաղորդագրությունում:
Տեղեկատվական կենտրոնի որոշ ծառայություններ տրամարվում են շուրջօրյա, մասնավորապես` ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի քարտապանները շուրջօրյա կարող են ստանալ իրենց քարտային հաշիվների հաշվեկշիռների կամ քարտերի սպասարկմանը վերաբերվող տեղեկատվություն:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Տեղեկատվական կենտրոնի միջոցով հնարավոր է տեղեկանալ Բանկի գործունեության, առաջարկվող պրոդուկտների եւ ծառայությունների մասին: Բացի այդ, Տեղեկատվական կենտրոնի հեռախոսավարները հաճախորդին կարող են տրամադրել իր անձնական հաշիվների, վարկերի, քարտերի մասին տեղեկատվություն՝ հաշվեկշիռ, հերթական վճարման ամսաթիվ եւ այլն:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Տեղեկատվական կենտրոնն իրականացնում է նաեւ գործարքային սպասարկում.
-    Բոլոր դրամական փոխանցումների համակարգերի միջոցով ստացված գումարների հաշվեգրում բանկի գործող քարտերին,
-    Գործարքների իրականացում հաճախորդների բոլոր այն հաշիվների հետ, որոնք միացված են «Հեռախոս բանկինգ» ծառայությանը հաճախորդի զանգի եւ համապատասխան նույնականացման գործընթաց անցնելու հիման վրա,
-    Պլաստիկ քարտերի բացում:
Բանկի տեղեկատվական կենտրոնը համագործակցում է հաճախորդների հետ հաղորդակցման 5 ուղիներով՝
1.    Հեռախոսազանգեր,
2.    Skype – նամակներ եւ տեսազանգեր,
3.    Էլեկտրոնային փոստ,
4.    Զանգեր 010 560708 հեռախոսահամարին եւ քարտերի հաշվեկշռի մասին ավտոմատ տեղեկատվություն,
5.    Ֆեյսբուք (օնլայն խորհրդատվություն եւ պատասխաններ հաճախորդների հարցերին):
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Տեղեկատվական կենտրոնի հեռախոսավարները հաճախորդներին պատասխանում են իրենց նախընտրած՝ հայերեն կամ ռուսերեն լեզվով:

Банк ВТБ (Армения) представил работу своего Контактного центра
Банк ВТБ (Армения) распространил сообщение, в котором представил деятельность своего Контактного центра.
Банк напоминает, что центр был создан в 2011 году с применением новейших технологий. На сегодняшний день ежедневно обслуживает в среднем 3000 входящих и исходящих звонков
«Обслуживание такого количества звонков по разным направлениям бизнеса было бы невозможно без профессиональной и мотивированной команды. Количество персонала с годами возросло до 20-ти высококвалифицированных сотрудников, а среднемесячное количество фактических продаж составляет 1700 различных продуктов/услуг», - говорится в сообщении.
Некоторые услуги Контактный центр предоставляет круглосуточно, в частности, держатели карт Банка ВТБ (Армения) могут круглосуточно уточнять баланс своих карточных счетов либо получать ответы на любые вопросы, связанные с обслуживанием карт.
Посредством Контактного центра Банка ВТБ (Армения) можно ознакомиться с любой информацией, касающейся деятельности банка, продуктов и услуг. Кроме того, операторы могут предоставить клиентам информацию, касающуюся их личных счетов, кредитов, карт клиента: баланс, состояние счета, дата очередного платежа и т.п.
Контактный центр Банка ВТБ (Армения) осуществляет также и транзакционное обслуживание:
- Зачисление переводов, полученных по всем системам денежных переводов, на действующие карты банка;
- Осуществление операций по всем счетам клиентов, подключенных к услуге «Телефон банкинг» на основании звонка клиента и надлежащей идентификации;
- Открытие пластиковых карт.
Контактный центр банка работает с клиентами по 5 каналам коммуникации:
1.    Телефонные звонки;
2.    Skype – письма и видеозвонки;
3.    Электронная почта;
4.    Звонки на номер 010 560708 и автоматическое уточнение баланса карт;
5.    Фейсбук (онлайн консультация и ответы на вопросы клиентов).
Операторы Контактного центра Банка ВТБ (Армения) ответят клиентам профессионально и грамотно на предпочитаемом языке - армянском или русском, предоставляя квалифицированную помощь по заданному вопросу.