Հայբիզնեսբանկի խորհրդի նախագահը ՀՀ պետական պարգեւ է ստացել
Սեպտեմբերի 26-ին ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» երկրորդ աստիճանի շքանշանով է պարգեւատրել Հայբիզնեսբանկի խորհրդի նախագահ Վիտալի Գրիգորյանցին:
Բանկում նշել են, որ բարձր պարգեւների են արժանացել Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումների կազմակերպման եւ անցկացման աշխատանքներին ցուցաբերած աջակցության համար Հայաստանի եւ Սփյուռքի մի խումբ բարերարներ եւ գործարարներ:
«Հայբիզնեսբանկի միակ բաժնետեր, խորհրդի նախագահ Վիտալի Գրիգորյանցը, դրսեւորելով բարի կամք, մշտապես իր նշանակալից ներդրումն է ունեցել համազգային նշանակության գործերում, ինչպես նաեւ զորավիգ է եղել Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումների, հատկապես «Արարատի ստորոտին» միջազգային մեդիաֆորումի կազմակերպմանը»,- ասված է հաղորդագրությունում:
Հայբիզնեսբանկում ընդգծել են, որ «ՀՀ պետական պարգեւը խորհրդի նախագահի համար շատ թանկ է եւ պարտավորեցնող, բացի դա, այն ապացույցն է բոլոր գործերի օգտակարության, որով գործարար բարերարները ոգեւորվում եւ շարժվում են առաջ»:

Председатель совета Армбизнесбанка получил госнаграду
Президент Армении Серж Саргсян наградил председателя совета Армбизнесбанка Виталия Григоряна орденом второй степени «За заслуги перед Отечеством».
В банке отметили, что высокие награды были вручены группе благотворителей и предпринимателей из Армении и Диаспоры, содействовавших организации и проведению мероприятий к 100-летней годовщине Геноцида армян.
«Единственный акционер банка, председатель совета Виталий Григорян, проявляя добрую волю, всегда вносил значительный вклад в дела государственного значения. В том числе он оказал поддержку проведению мероприятий, приуроченных к 100-летней годовщине Геноцида армян, в особенности, международного медиафорума «У подножия Арарата», - говорится в сообщении.
В Армбизнесбанке подчеркнули, что «государственная награда очень дорога председателю правления и, в то же время, это обязывающая награда. К тому же она  является доказательством эффективности деятельности меценатов, что вдохновляет их на дальнейшую деятельность».