ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը շարունակում է աջակցել ՌԴ ՊՆ դպրոցին
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն այս տարի եւս շարունակում է աջակցել №21 Դաշնային պետական կրթական հաստատությանը` ՌԴ պաշտպանության նախարարության հանրակրթական միջնակարգ դպրոցին, որը գտնվում է Երեւանի Քանաքեռ վարչական շրջանում:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում նշել են, որ ամռան ընթացքում բանկը փոխարինել է հիմնական շենքի բոլոր հին փայտե պատուհանները ջերմամեկուսիչ մետաղապլաստե պատուհաններով (ընդհանուր՝ 42 պատուհան): Ավելի վաղ բանկի ջանքերով վերանորոգվել եւ վերազինվել են ռուսաց լեզվի, ինֆորմատիկայի եւ մաթեմատիկայի լսարանները: Բանկը դպրոցը վերազինել է նաեւ համակարգչային տեխնիկայով եւ ինտերակտիվ գրատախտակով:
Նոր ուսումնական տարվա կապակցությամբ դպրոցի սաներին շնորհավորել են ՀՀ-ում ՌԴ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Իվան Վոլինկինը եւ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխավոր տնօրեն-Տնօրինության նախագահ Յուրի Գուսեւը:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխավոր տնօրեն-Տնօրինության նախագահ Յուրի Գուսեւը նշել է, որ բանկը պարբերաբար ցուցաբերում է ֆինանսական աջակցություն ՌԴ պաշտպանության նախարարության №21 դպրոցին:
«Մեզ համար շատ կարեւոր եւ հաճելի է ցուցաբերել աջակցություն ուսման ոլորտում: Ուսման վրա է կառուցվում ապագան, եւ որքան ավելի հարմար եւ ժամանակակից լինեն ուսման պայմանները, այդքան ավելի հեշտ եւ հասանելի կդառնա ճանապարհը դեպի գիտելիքների աշխարհ: Շնորհավորում եմ Ձեզ նոր ուսումնական տարվա կապացությամբ եւ մաղթում հաջողություն»,- ասել է Յուրի Գուսեւը:
«Թույլ տվեք սրտանց շնորհավորել Ձեզ նոր ուսումնական տարվա առթիվ: Ամառային արձակուրդներն արդեն անցյալում են, եւ եկել է ժամանակը ամենակարեւորի համար` ուսման: Հավատացեք, որ գիտելիքը լավագույն ներդրումն է Ձեր ապագայի մեջ: Իսկապես կրթված մարդու համար բաց են բոլոր ճանապարհները եւ հաղթահարելի են ցանկացած խոչընդոտներ: Իսկ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի շնորհիվ այս տարի դուք կսովորեք ավելի հարմարավետ պայմաններում»,- իր հերթին ասել է Իվան Վոլինկինը՝ դիմելով №21 դպրոցի սաներին:
ՌԴ ՊՆ թիվ 21 միջնակարգ հանրակրթական դպրոցը բացվել է Երեւանում 1994թ. սեպտեմբերի 1-ին՝ ՌԴ պաշտպանության նախարարության կողմից, Հայաստանի տարածքում ՌԴ ԶՈՒ մարտական վարչությանը կից ՌԴ ԶՈՒ զինծառայողների երեխաների կրթության համար:
«Դպրոցն ունի բարեկարգ դասարաններ, մարմնամարզության ու միջոցառումների դահլիճ, ֆիզիկայի եւ քիմիայի լաբորատորիաներ, արվեստանոցներ, համակարգչային դասարաններ, ինտերակտիվ ուսուցման դասասենյակ: Դպրոցում ուսանում է 500 աշակերտ»,- ասված է հաղորդագրությունում:

Банк ВТБ (Армения) продолжает поддерживать школу Минобороны России
Банк ВТБ (Армения) и в нынешнем году продолжает оказывать помощь ФГОУ № 21 – средней общеобразовательной школе министерства обороны РФ, расположенной в административном районе Еревана Канакер.
В банке отметили, что в течение лета Банк заменил все старые деревянные окна основного здания на непропускающие холод металлопластиковые (в общем количестве 42 окна). Ранее Банком ВТБ (Армения) были отремонтированы и оборудованы кабинеты русского языка, информатики и математики. Банк также оборудовал школу компьютерной техникой и интерактивными досками.
С началом нового учебного года учеников школы поздравили Чрезвычайный и Полномочный посол России в Армении Иван Волынкин и Генеральный директор-Председатель Директората Банка ВТБ (Армения) Юрий Гусев.
Генеральный директор-Председатель Директората Банка ВТБ (Армения) Юрий Гусев отметил, что Банк систематически оказывает финансовую помощь школе № 21 Минобороны РФ.
«Для нас очень важно и приятно оказывать поддержку в сфере образования. На образовании строится будущее, и чем более удобными и современными будут условия обучения, тем легче и доступнее станет дорога в мир знаний. Поздравляю Вас с началом учебного года и желаю успехов», - сказал  Юрий  Гусев.
«Позвольте от всей души поздравить Вас с началом нового учебного года.  Прошли летние каникулы, и настало время для самого важного – учебы. Поверьте, что знание – это лучший вклад в ваше будущее. По-настоящему образованному человеку открыты все дороги и не страшны никакие препятствия. А благодаря Банку ВТБ (Армения) в этом году вы будете учиться в более комфортных условиях», - в свою очередь сказал ученикам школы № 21 чрезвычайный и полномочный посол России в Армении Иван Волынкин.
Средняя общеобразовательная школа № 21 МО РФ была открыта в Ереване 1 сентября 1994 года министерством обороны России при Группе боевого управления ВС РФ на территории Армении для обучения детей военнослужащих ВС РФ.
«В школе действуют благоустроенные классы, гимнастический и актовый залы, физическая и химическая лаборатории, мастерские, компьютерные классы, кабинет интерактивного обучения. Обучение в школе проходят 500 учеников», - говорится в сообщении.