Արարատ Ղուկասյանը դարձել է Յունիբանկի խորհրդի անդամ
Յունիբանկի պաշտոնական կայքի համաձայն՝ բանկի խորհրդի կազմում փոփոխություն է կատարվել հուլիսի 31-ին՝ «Յունիբանկ» ԲԲԸ-ի բաժնետիրոջ արտահերթ ընդհանուր ժողովի որոշմամբ:
Որոշման համաձայն՝ վաղաժամկետ դադարեցվել են բանկի խորհրդի անդամ Սուրեն Հայրիյանի լիազորությունները` իր դիմումի համաձայն:
Բանկի խորհրդի նախագահ է հաստատվել Գագիկ Զաքարյանը: Արարատ Ղուկասյանից բացի, Յունիբանկի խորհրդի մյուս անդամներ են հաստատվել Գեորգի Պիսկովը, Էդուարդ Զամանյանը, Հրահատ Արզումանյանը:
Արարատ Ղուկասյանը տարբեր տարիներին ղեկավար պաշտոններ է զբաղեցրել Կոնվերս Բանկում, Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանում եւ Բիբլոս Բանկում: 2009-2011 թթ. զբաղեցրել է Հայաստանի բանկերի միության նախագահի պաշտոնը:

Арарат Гукасян стал членом совета Юнибанка
Как сообщается на официальном сайте банка, изменения в составе совета произошли 31 июля, решением внеочередного общего собрания акционеров  ОАО «Юнибанк».
Согласно  решению, досрочно были прекращены полномочия члена совета Сурена Айрияна на основании его заявления.
Председателем совета банка избран Гагик Закарян. Кроме Арарата Гукасяна в совет банка вошли Георгий Писков, Эдуард Заманян, Грахат Арзуманян.
Арарат Гукасян в разные годы занимал руководящие посты в Конверсбанке, Эйч-Эс-Би-Си Банк Армения и Библос Банке. В 2009-2011 гг. он был главой Союза банков Армении.