ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը միացել է ԲԵՍՏ դրամական փոխանցումների համակարգին
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը միացել է ԲԵՍՏ դրամական փոխանցումների համակարգին, որը նոր է մուտք գործում հայկական շուկա:
ԲԵՍՏ համակարգն ունի սպասարկման կետերի լայն ցանց (22 հազ. կետ) ինչպես Ռուսաստանում, այնպես էլ ԱՊՀ այլ երկրներում: Փոխանցում կարելի է կատարել ռուբլիով, դոլարով ու եվրոյով, սակագինը` սկսած 1%-ից: Փոխանցումը հնարավոր է ստանալ ուղարկելուց հետո մեկ րոպեի ընթացքում:
Դրամական փոխանցման առավելագույն գումարը օրական կազմում է 590 հազ. ռուբլի, դրան համարժեք դոլար կամ եվրո: Օրվա ընթացքում կարելի է կատարել 3 դրամական փոխանցում:
Բանկի հաճախորդները փոխանցումը ստանալու համար կարող են օգտվել նաեւ VTB Transfer ծառայությունից՝ բանկ այցելության վրա ժամանակ խնայելու նպատակով: Դրա համար պետք է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի բոլոր տեսակի քարտերի համար ակտիվացնել ծառայությունը կամ ձեռք բերել VTB Transfer հատուկ քարտ, փոխանցումը ստանալուց հետո զանգահարել 87-87 հեռախոսահամարով, հայտնել փոխանցման կոդը, եւ գումարը կփոխանցվի ստացողի քարտին:

Банк ВТБ (Армения) присоединился к системе денежных переводов БЭСТ
Банк ВТБ (Армения) присоединился к новой системе денежных переводов БЭСТ, которая будет представлена на армянском рынке впервые.
Система БЭСТ имеет широкую сеть точек обслуживания (22.000 точек) как в России, так и в других странах СНГ. Отправить перевод можно в российских рублях, долларах США и евро, тариф начинается от 1%.
Выплата перевода доступна в течение 1-ой минуты после отправки. Максимальная сумма денежного перевода в день составляет 590 тыс. рублей, эквивалент в долларах США или евро. В день можно совершить 3 денежных перевода.
Клиенты банка также могут воспользоваться услугой VTBTransfer для экономии времени на посещение банка при получении быстрого перевода. Для этого нужно активизировать услугу на всех типах карт Банка ВТБ (Армения) либо приобрести специальную карту VTBTransfer, затем после получения перевода позвонить по номеру 87-87, сообщить код перевода, и сумма будет перечислена на карту получателя.