2006 թվականի առաջին կիսամյակում Հայաստանի միջին եւ փոքր ձեռնարկատիրության զարգացման ազգային կենտրոնը հատկացրել է 131.4 մլն դրամի 38 վարկային երաշխիք
28.07.2006 | 16:55 Գլխավոր էջ / Նորություններ / Նորություններ /
Երեւան, 28 հուլիսի, /ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ/. Իր գոյության ընթացքում Հայաստանի փոքր եւ միջին ձեռնարկատիրության զարգացման ազգային կենտրոնը /ՓՄՁ ԶԱԿ/ վարկային երաշխավորությունների ծրագրի շրջանականերում հատկացրել է 100-ից ավել վարկային երաշխիքներ` 325 մլն դրամ ընդհանուր արժողությամբ:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, ՓՄՁ ԶԱԿ տնօրեն Իշխան Կարապետյանն այսօր Երեւանում ասել է, որ վարկային երաշխիքների տրամադրումը թույլ է տվել միջին եւ փոքր բիզնեսի ներկայացուցիչներին ստանալ 630 մլն դրամի վարկեր:
Մինչ տարեվերջ այս ցուցանիշը նախատեսված է հասցնել 850 մլն դրամի:
2006 թվականի առաջին կիսամյակում ՓՄՁ ԶԱԿ-ը հատկացրել է 131.4 մլն դրամի 38 վարկային երաշխիքներ, որոնք ձեռնարկատերերին թույլ են տվել ներգրավել 263.1 մլն դրամի վարկեր:
Մեկ վարկային երաշխիքի միջին գումարը կազմում է 3.4 մլն դրամ:
Հայաստանի ՄՓՁ ԶԱԿ-ի գործընկեր-բանկերն են` Հայգյուղփոխբանկը, Անելիք բանկը, Արդշինինվեստբանկը, Ինեկոբանկը եւ Յունիբանկը:

В первом полугодии 2006 года Национальный центр развития малого и среднего предпринимательства Армении предоставил 38 кредитных гарантий на общую сумму в 131,4 млн. драмов
28.07.2006 | 16:55 Главная страница / Новости / Новости /
Ереван, 28 июля /Медиамакс/. За все время своего существования Национальный центр развития малого и среднего предпринимательства / НЦР МСП / Армении предоставил более 100 кредитных гарантий на общую сумму в 325 млн. драмов.
Как сообщает агентство Медиамакс, директор НЦР МСП Ишхан Карапетян сказал сегодня в Ереване, что предоставление кредитных гарантий позволило субъектам малого и среднего бизнеса освоить кредиты на общую сумму в 630 млн. драмов. До конца этого года данный показатель планируется довести до 850 млн. драмов.
В первом полугодии 2006 года Центр предоставил 38 кредитных гарантий на общую сумму в 131,4 млн. драмов, которые позволили предпринимателям освоить кредитов на общую сумму в 263,1 млн. драмов.
Средняя сумма кредитной гарантии составила 3,4 млн. драмов.
Банками-партнерами НЦР МСП Армении выступают 5 коммерческих банков: Банк Крестьянской Взаимопомощи, Банк Анелик, Ардшининвестбанк, Инекобанк и Юнибанк.