Ռուսաստանյան SimplyFi տեխնոլոգիական ընկերությունը գործարկել է P2P (peer-to-peer, հավասարը հավասարին - խմբ.) հարթակով ՓՄՁ-ներին առանց գրավի ակնթարթային վարկավորման ծրագիրը:Ինչպես հայտնում է ընկերության մամուլի ծառայությունը, նոր պրոդուկտը հնարավորություն է տալիս ցանկացած ռուսաստանյան ընկերության դիմել եւ ստանալ մինչեւ 300 հազ. ռուբլի (մոտ $5000 - խմբ.) վարկ մասնավոր ներդրողներից՝ հեռահար կարգով եւ հայտի լրացման ամբողջությամբ թվայնացված գործընթացով: Միջոցները կարող են փոխանցվել ցանկացած բանկային հաշվի:Վարկը նախատեսված է փոքր բիզնեսի ընթացիկ պահանջները բավարարելու, այդ թվում՝ շրջանառու կապիտալի համալրման եւ կանխիկի պակասի ծածկման համար: 13.11.2017 | 09:12 PayPal-ի ղեկավարը խոսել է ֆինանսական շուկայում սպասվող փոփոխությունների մասին «Մեծ տվյալների» (big data) վերլուծության վրա հիմնված սքորինգային համակարգի միջոցով հայտերի վերաբերյալ որոշումը կայացվում է ավտոմատ, 2 ժամվա ընթացքում: Հայտ ներկայացնելու համար ընկերությանն անհրաժեշտ է ունենալ միայն հարկ վճարողի հաշվառման համարը եւ շրջանառության վերաբերյալ տեղեկանք: Հայտը տեղադրելուց հետո SimplyFi-ը երաշխավորում է միջոցների 100%-անոց հավաքագրում:Սքորինգի իր ալգորիթմը մշակելու համար SimplyFi-ը վերլուծել է ՓՄՁ հատվածի հազարավոր հաճախորդների 50 ֆինանսական պարամետրերով, ինչի շնորհիվ կարողանում է գնահատել ընկերության վարկունակությունը:«Փորձը ցույց է տալիս, որ ներկայում բանկերը հետաքրքրված չեն ՓՄՁ-ներին կարճաժամկետ եւ փոքր ծավալի վարկերի տրամադրմամբ՝ դրա ծախսատարության պատճառով, հետեւաբար՝պահանջարկի մի զգալի մաս մնում է չբավարարված: Ֆինտեխի եւ ոչ բանկային ֆինանսական կազմակերպությունների զարգացման շնորհիվ այս շուկան սկսում է արագ զարգանալ»,- նշել է SimplyFi ընկերության գլխավոր տնօրեն Ալեքսեյ Բասենկոն:SimplyFi ընկերությունը SimpleFinance խմբի անդամ է, որը հիմնադրվել է 2015-ին եւ առաջարկում է ֆինանսական պրոդուկտների յուրահատուկ շարք ռուսաստանյան ՓՄՁ-ների համար: SimplyFi-ի ներկայացուցիչները ներգրավված են Կենտրոնական բանկի աշխատանքային խմբում եւ մասնակցում են ապագայում Ռուսաստանում P2P հարթակների համար կարգավորման մեխանիզմների ձեւավորմանը եւ փորձարկմանը:«Ֆինտեխ» բաժնի գործընկեր` Tweet Դիտում՝ 34742

Российская высокотехнологичная компания SimplyFi запустила программу беззалогового экспресс-займа для предприятий МСБ посредством платформы P2P-кредитования (англ. peer-to-peer, равный к равному - ред.).Как сообщает пресс-служба компании, новый продукт дает возможность любой российской компании полностью удаленно оформить и получить займ от частных инвеcторов в размере до 300 тыс. руб. (около $5000 - ред.) - на расчетный счет в любом банке.Продукт направлен на закрытие текущих потребностей малого бизнеса, в частности, пополнение оборотных средств и покрытие кассовых разрывов. 13.11.2017 | 09:12 Глава PayPal рассказал о предстоящих изменениях на финансовом рынке Благодаря разработанной скоринговой системе на основе технологий анализа больших объемов данных (big data), решение по заявке принимается в автоматическом режиме, в течение 2-х часов. При этом, для получения займа не нужны залог и поручительство, от компании потребуется только идентификационный номер налогоплательщика (ИНН) и выписка об оборотных средствах. Размещая заявки на торги, SimplyFi дает стопроцентную гарантию сбора средств.Для создания скорингового алгоритма компания проанализировала тысячи действующих клиентов из сегмента МСБ по 50-и финансовым параметрам, благодаря чему оценивает каждую компанию и присваивает ей кредитный рейтинг.«Практика показывает, что на сегодняшний день банковский сектор не заинтересован в кредитовании МСБ на небольшие суммы и сроки, в силу высокой себестоимости такой услуги для банка, поэтому большой объем рынка остается неохваченным. Благодаря развитию финтеха и сектора небанковских финансовых организацией этот рынок с огромным потенциалом начинает развиваться»,- отметил генеральный директор компании SimplyFi Алексей Басенко.Компания SimplyFi является частью группы SimpleFinance, которая основана в 2015 году и предоставляет уникальную продуктовую линейку для доступного финансирования малого и среднего бизнеса в России. Представители SimplyFi входят в рабочую группу Центрального Банка и участвуют в создании и тестировании механизмов регулирования P2P площадок России в будущем.Партнер раздела «Финтех» - Tweet Просмотры 41455