Evocabank-ը ճանաչվել է 2017թ. Լավագույն սպառողական թվային բանկը ՀՀ-ում
Global Finance հեղինակավոր ամսագիրը Evocabank-ը ճանաչել է 2017թ. Լավագույն սպառողական թվային բանկը Հայաստանում:
Բանկում նշել են, որ հաղթողներն ընտրվել են խորհրդատվության, տեխնոլոգիաների եւ աութսորսինգի համաշխարհային առաջատար Infosys ընկերության գնահատողների կողմից:
Ընտրությունը կատարվել է հետեւյալ չափանիշների հիման վրա՝ «թվային» հաճախորդների ներգրավման եւ սպասարկման հուսալի ռազմավարություն, թվային ծառայությունների ոլորտում հաճախորդների ներգրավում, «թվային» հաճախորդների թվաքանակի աճ, բանկային պրոդուկտների տիրույթի ընդլայնում, թվային նախաձեռնությունների արդյունքում ստացված զգալի օգուտների վկայություններ եւ վեբ կայքի ու դրա մոբայլ տարբերակի դիզայն եւ ֆունկցիոնալ բնութագրիչներ:
«Թվային բանկինգը դեռ կշարունակի զարգանալ, եւ այս տարվա հաղթողներն ապացուցում են բանկային պրոդուկտների, համակարգերի եւ ծառայությունների ոլորտում նորարարության անընդմեջության կարեւորությունը»,- ասել է Global Finance ամսագրի հրատարակիչ եւ գլխավոր խմբագիր Ջոզեֆ Ջիարապուտոն:
«Կորպորատիվ եւ մանրածախ հաճախորդները ակնկալում են նոր հեղափոխական լուծումներ, եւ այս տարվա հաղթողները հետեւողականորեն արդարացնում են այդ սպասումները»,- հավելել է նա:
Global Finance-ը հիմնադրվել է 1987թ., լույս է տեսնում ավելի քան 50 000 օրինակով եւ տարածվում 193 երկրում: Ամսագրի ընթերցողների բանակն ընդգրկում է կորպորատիվ եւ ֆինանսական բարձրաստիճան պաշտոնյաների, որոնք պատասխանատու են բազմազգ ընկերություններում եւ ֆինանսական կազմակերպություններում ներդրումային եւ ռազմավարական որոշումների ընդունման համար:
Ամսագրի կայքը՝ GFMag.com-ը, առաջարկում է ֆինանսական վերլուծություններ եւ հոդվածներ, որոնք հիմնվում են միջազգային ֆինանսական շուկաներում աշխատանքի 30-ամյա ժառանգության վրա:
Global Finance ամսագրի գլխամասը Նյու Յորքում է, իսկ տարածաշրջանային գրասենյակները սփռված են աշխարհով մեկ: Global Finance ամսագիրը բանկերի եւ ֆինանսական ծառայություններ մատուցող այլ կազմակերպությունների շրջանում ընտրում է լավագույններին: Այդ մրցանակները համաշխարհային ֆինանսական հանրության համար դարձել են գերազանցության չափորոշիչ:

Evoсabank признан Лучшим потребительским цифровым банком Aрмении 2017 года
В банке отметили, что победители были выбраны аналитиками компании Infosys, являющейся мировым лидером в области консалтинга, технологий и аутсорсинга.
При выборе лучших банков учитывались следующие критерии: надежная стратегия по привлечению и обслуживанию «цифровых» клиентов, привлечение клиентов в сферу цифровых услуг, рост «цифровых» клиентов, расширение спектра банковских продуктов, свидетельство о существенных выгодах, полученных в результате применения цифровых инициатив, а также дизайн и функциональные характеристики веб-сайта и его мобильной версии.
«Цифровой банкинг будет впредь развиваться, и победители этого года свидетельствуют о важности непрерывной инновационной деятельности, направленной на усовершенствование продуктов, систем и услуг»,- отметил издатель и главный редактор журнала Global Finance Джосеф Джиарапутто.
«Корпоративные и розничные клиенты ждут новых революционных решений, и победители этого года последовательно оправдывают эти ожидания»,- добавил он.
Global Finance был основан в 1987г., издается тиражом более 50 000 экземпляров и распространяется в 193 странах. Круг читателей журнала включает высокопоставленных корпоративных и финансовых должностных лиц, ответственных за принятие решений в области инвестиций и стратегии в мультинациональных компаниях и финансовых учреждениях.
Сайт журнала - GFMag.com предлагает финансовый анализ и статьи, которые опираются на 30-летний опыт работы на международных финансовых рынках.
Головной офис журнала Global Finance находится в Нью-Йорке, а региональные офисы расположены по всему миру. Global Finance выбирает лучших среди банков и других компаний, предлагающих финансовые услуги. Присужденные журналом награды стали стандартом высокого качества для мирового финансового сообщества.